Nejenom myslivecká čepice dělá myslivce!

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Nejenom myslivecká čepice dělá myslivce!

Myslivost je krásná a záslužná profese. Neodmyslitelně k ní patří etika, morálka, tradice i zvyky. Troubení, speciální mluva a samozřejmě i odívání. Myslivce zkrátka poznáte na první pohled. Je oděn do loveckého oděvu zelené barvy a na hlavě má nasazenou mysliveckou čepici či klobouk. Mnohdy se zapíchnutým sojčím pírkem.

Ovšem pozor, ne každý, kdo jako myslivec vypadá, jím i je. Tak jako se mezi námi tu a tam objeví falešný policista a vrchní (alespoň na plátně), proč byste nemohli narazit na falešného myslivce? My se ale v následujícím článku zaměříme na myslivce pravé. A poradíme jim, kde seženou vše, bez čeho se ti nefalšovaní myslivci neobejdou.

Zaměřeno na lovecké oděvy

Myslivce spolu s jeho schopnostmi a přesnou muškou dělají myslivecké potřeby. Tedy již zmíněné myslivecké neboli lovecké oblečení. Českomoravská myslivecká jednota dokonce už před dvaceti lety doporučila svým členům stejnokroj typizovaný, jenž je tvořen mysliveckými kalhotami, kamizolkou a kloboukem.

Jak by měl vypadat myslivecký klobouk?

Na hlavu myslivce jednoznačně patří myslivecká čepice, nebo myslivecký klobouk. Ten je možné „ozdobit“ buď paletkou, sojčím pírkem kačírkem, nebo tzv. stavovskými úlomky. To jsou v podstatě větvičky, které daného myslivce mají spojovat s přírodou. Na mysliveckém klobouku by však neměla chybět ani tzv. štětka symbolizující trofej získanou přímo myslivcem.

Zaměřeno na lovecké zbraně

Další nedílnou součástí každého myslivce je lovecká zbraň, tedy kulovnice, nebo brokovnice. Rozdíl mezi nimi je v použité ráži. U nás je zřejmě nejrozšířenější loveckou zbraní brokovnice, která slouží k lovu škodné i drobné zvěře. Na lov lišek a divočáků však myslivci vyrážejí spíše s kulovnicemi.

Nakupujte online

Kde vše zmíněné seženete? Ideálně ve specializovaných kamenných obchodech a e-shopech. Jeden z nich najdete na adrese kostelecky.cz: Setkáte se na něm s bohatou nabídkou loveckých oděvů, obuvi, zbraní, střeliva a dalších loveckých potřeb, bez kterých se při lovu zkrátka neobejdete.

Vybavte se na lov mysliveckým oblečením na https://www.kostelecky.cz/lovecke-odevy/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.