Odškodnění pracovního úrazu se řídí bodovým hodnocením

2.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Odškodnění pracovního úrazu se řídí bodovým hodnocením

Utrpěli jste nepříjemný pracovní úraz a řešíte nyní jeho odškodnění? V tom případě vás jistě bude zajímat, čím se jeho výpočtový mechanismus řídí. 

Výpočtový mechanismus odškodnění pracovního úrazu

Odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění po pracovním úrazu se řídí bodovým hodnocením. Jeden bod má přitom v současné době hodnotu 250 Kč. Co přesně to znamená?

 

Že když například utrpíte lehký otřes mozku, který má bodové ohodnocení 20 bodů, můžete dosáhnout odškodnění ve výši 5 000 Kč. Jedná se tedy o násobek bodů pro tento typ úrazu a jeho hodnoty.

Další odpovědi hledejte v zákonech

Při řešení bodového hodnocení pracovního úrazu se vychází ze zákoníku práce a především z nařízení vlády č. 276/2015 Sb. Právě to totiž stanovuje výpočtový mechanismus pro jednotlivá zranění

Základní hodnocení lze i navýšit

V rámci bodového výpočtu bolesti může lékař zvážit navýšení základního hodnocení bolesti. Navýšení tohoto odškodnění přitom umožňuje již zmíněné nařízení vlády č. 276/2015 Sb. 

 

V praxi odškodnění pracovních úrazů se lze někdy setkat s nesprávnými výpočty bolesti a ztížení společenského uplatnění od hodnotících lékařů. Dochází například k opomíjení bodů bolesti za operační zákroky nebo nezahrnutí některých položek újmy na zdraví. 


Více informací z oblasti odškodnění pracovních úrazů najdete na www.odskodnenizapracovniuraz.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.