Podle hodnocení firem zákazníci vybírají. Dbáte na kladné reference?

27.8.2020 | autor: Redakce PŽ

Podle hodnocení firem zákazníci vybírají. Dbáte na kladné reference?

Každá firma by měla zákazníka pokládat na první místo. Proč? Protože zákazníci udělují hodnocení a na hodnocení firem dnes záleží. Nezáleží ani tak na tom, jestli se jedná o hodnocení firem od zákazníků nebo na firemních zkušenostech, za nimiž stojí zaměstnanci společnosti. V obou případech se jedná o sepsané zkušenosti, na základě kterých si zákazníci volí, zdali si vyberou firmu či nikoli, respektive jestli s ní budou spolupracovat či ne.

To je ostatně důvod, proč musí firmy pokládat zákazníky (i své zaměstnance) na první místo. Nedávné statistiky totiž ukázaly, že zákazníci nakupují podle sepsaných hodnocení. Dokonce se najdou desítky lidí, kteří nenakupují v obchodech, jež jsou hodnoceny níže než čtyřmi hvězdičkami.

Vybudujte si dobré jméno u lidí

Díky referencím, recenzím a hodnocením, které lidé udělují konkrétní firmě, se buduje jakési jméno společnosti. A na jméně dnes záleží. To ví ostatně každá firma, která se v době koronavirové krize zkouší vrátit do “předkoronavirového” normálu. Konkurence se však stále velká a mnohé firmy mají před ostatními náskok právě v tom, že si své dobré jméno udělaly už před úderem nového typu onemocnění.

Jak zlepšit hodnocení firmy?

Potřebujete akutně posílit své jméno a získat hromadu kladných referencí? Rozhodně si neplaťte copywritery, kteří by vám reference napsali. Jen ty skutečné reference mají smysl. Budujte si své jméno na pravdě a nikoli na lži.

Aby došlo k udělení pěti hvězdiček z pěti, doporučujeme se zaměřit na zákaznický servis, a to ať už vlastníte kavárnu, internetový obchod nebo kamennou prodejnu s elektronickými vymoženostmi. Do zákaznického servisu spadá veškerá komunikace se zákazníkem, také včasné řešené reklamace a odepisování na dotazy týkající se vrácení zakoupeného zboží.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.