Pojištění bydlení je výhodnější s doplňky. Jak a co sjednat?

20.12.2020 | autor: Redakce PŽ

Pojištění bydlení je výhodnější s doplňky. Jak a co sjednat?

Že stále ještě nechráníte vlastní bydlení efektní pojistkou? Děláte obrovskou chybu, která může mít katastrofický scénář, který vás dovede až na samotné dno. Když přijde pohroma a zničí váš majetek, bez pojistky budete muset vše hradit ze svého. Máte třeba i několik set tisíc na novou střechu? Bude vám jedno utratit desítky tisíc za nový nábytek? Ne? Tak není nad čím váhat, jednejte a získejte jistotu, že o vás bude i v těch nejhorších chvílích postaráno.

Pojistka 3krát jinak

V první řadě musíte dobře vybrat typ základní pojistky. Nabízí se pojištění nemovitosti - vztahuje se pouze na nemovitost, pojištění domácnosti – to je zase určeno pro ochranu věcí movitých a třetí variantou je pojištění majetku, které je kombinací obou zmíněných. Má proto nejširší rozsah krytí a je nejčastější volbou všech, kdo chtějí mít pojištěný dům nebo byt komplexně. Nejdříve si tedy vyberte typ a poté si projděte nabídky jednotlivých pojišťoven. Dejte pozor na obsah varianty a cenu. Co se týče majetkového pojištění, u klientů v současné době boduje varianta od Ergo pojišťovny, protože je možné ji sjednat i pro rekreační objekty, což jinde možné běžně není.

Vyřízeno za několik minut

V dnešní době je možné pojistit dům online, a to během několika minut. Po ruce byste měli mít občanský průkaz a musíte znát velikost obytné plochy vašeho domu nebo bytu v m2. Stačí vyplnit online formulář, smlouva je většinou platná od druhého dne.

TIP: Pojištění domu

 

S doplňky je to určitě lepší

K základu je výhodné si vyřídit doplňky, které ochranu rozšíří, a vy tím získáte větší zabezpečení. Ergo například k pojištění majetku zdarma klientům zřizuje pojištění odpovědnosti. Jak tento druh pojištění funguje, se dočtete například tady. Z dalších doplňků se hodí: pojištění prodloužené záruky (prodloužíte s ním záruku u spotřebičů až o 36 měsíců nad rámec zákonné záruky) a pojištění nahodilého poškození.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.