Právní služby pro každého

30.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Často se ve svých životech setkáváme s různými formami bezpráví. Nedokážeme bránit sami sebe ani svůj majetek. Proč tomu tak je? Jeden z hlavních důvodů je neznalost. A jak už bylo kdysi řečeno, neznalost neomlouvá. Druhým důvodem bývá strach zeptat se, a když už odvahu najdeme, není se koho zeptat, anebo nechceme a nemůžeme platit vysoké ceny za právní služby. Jak tedy vyřešit začarovaný kruh? A co dělat, když se skutečně něco vážného stane? Z vlastní zkušenosti vím, že štěstí přeje připraveným, proto nepodceňujte život a mějte právníka po ruce.

Z dobrého souseda špatným sousedem

Tenký led panuje obzvlášť v sousedských vztazích. Drobné neshody přerůstají v naschvály a končí nevraživostí několika dalších generací. A když se pak vnouček zeptá dědy, proč se na pana Nováka tak zlobí, sám děda možná jen zamumlá, že to bylo kvůli jabloni, která stínila jeho zahrádku. Přitom se dá celá situace vyřešit elegantně, když víte, jaká jsou vaše práva. Nemusíte hned sousedy tahat po komisích, stačí si s nimi přátelsky pohovořit. Veškeré sousedské činy a vztahy jsou jasně definovány v občanském zákoníku. Znáte svá sousedská práva? Víte, co si může soused dovolit a co už hraničí s porušením zákona?

S největší pravděpodobností zákony neznáte. Já je taky neznám, což mi bylo vcelku nedávno k velké škodě. A tak jsem hledala informace, až jsem mezi změtí právních poraden a nesrozumitelnými paragrafy našla asistenční službu zvanou Právník po ruce.

Právní rady po telefonu

Právník po ruce je služba fungující formou pojištění, které může pokrýt vaše náklady na právní služby a náhrady škod do výše plnění 500.000 Kč. Tato služba v sobě ukrývá kromě finančních náhrad i právní poradenství, které můžete začít využívat okamžitě od podpisu smlouvy. Jak? Od první chvíle je vám k dispozici právní tým a jeho znalosti. Můžete jen zvednout telefon a zeptat se právního specialisty třeba na vaše práva ohledně ořezání větví sousedova stromu, který přesahuje přes váš plot. K dispozici vám budou i vzory obchodních, nájemních nebo pracovních smluv.

Co vám nikdo neřekne

Dřív, než dojede na tahanice se soudy, by měly obě strany mít zájem na dohodě. Dohodou se dají vyřešit i závažnější spory, nebo dokonce autonehody a úrazy. Zasloužit se o dohodu musí především pachatel. Viníkem autonehody se může stát každý z nás v momentě drobné nepozornosti. I když chodec udělá chybu a připlete se vám do cesty, těžko se vám to prokazuje a vy musíte pak nést následky a zaplatit dotyčnému jeho újmu. Jak tuto situaci řešit ke spokojenosti všech? Odpověď mi dal Právník po ruce.

Postup každého přestupku je jasně dán, díky neznalosti však určité části procesu vynecháváme anebo je málo využijeme. V budově okresního soudu nesídlí jen rozhodčí orgány a soudci, ale i tzv. mediátoři. Jejich služeb lze využít před zahájením soudního procesu. A možná, právě díky nim, nakonec k procesu ani nedojde. Řešení je prosté. S vaším právníkem navštívíte vámi poškozenou osobu. Právník jí vysvětlí váš postoj, vy se omluvíte a nabídnete pro vás možnou kompenzaci (odvíjí se nejen od vašich finančních možností, ale i od poškození osoby, při běžných újmách se kompenzace pohybuje kolem 20.000 Kč), pokud se i přesto poškozený bude přiklánět k soudu, váš právník ho upozorní, že i když vyměřená částka možná bude na závěr vyšší, má to nevýhody. Peníze dostane nejdřív po skončení přelíčení a pravděpodobně ve splátkách. Většina lidí tak přistoupí na dohodu a za pomocí vašeho právníka a mediátora předejdete zbytečným soudům.

Reklamace, dědictví, prodej, práce…

V životě je důležité mít a znát lidi, kteří něco umí a ví. Asistenční služba Právník po ruce z mého pohledu není jen další zbytečné pojištění. Je to konečně užitečná služba, protože se máte na koho obrátit. Žijete s pocitem, že máte někoho, kdo se za vás postaví. Nevědomky tak začnete i sami vystupovat sebevědoměji. Už nikdy nehodíte za hlavu nevyřešenou reklamaci, nepřijmete ukřivděně výpověď z práce bez náhrady nebo vysvětlení. Jednou provždy vyřešíte dědické spory, nebo dosáhnete férového manželského vyrovnání. A to vše za velmi nízký měsíční paušál. S právníkem po ruce vás nic nepřekvapí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.