Přemýšlíte o vhodné formě investování? Nechte si poradit!

23.4.2019 | autor: Redakce PŽ

Investování je ve své podstatě nejjednodušší formou výdělku. Peníze vám vydělávají už vámi jednou vydělané peníze. Vy ve své podstatě nemusíte dělat vůbec nic. Vyjma tedy jednoho – volby vhodného investičního prostředku. 

Investovat v současné době můžete různými způsoby, ať již do akcií, dluhopisů či podílových fondů. Finanční experti každopádně doporučují mít oči na stopkách. Obzvláště akcie a dluhopisy, díky neustále se zvyšujícím úrokovým sazbám se začínají ukazovat pro dlouhodobé investování vyloženě nevhodné. Jiné to je s investicemi do drahých kovů, jako jsou zlato a stříbro, které si udržují svou hodnotu. Investice do stříbra a zlata ak rozhodně patří mezi ty, jež je možno doporučit. 

Zlato vás ochrání před inflací

Do jakého kovu investovat? V dlouhodobém měřítku rozhodně stojí za úvahu investice do zlata, jehož cena v krátkodobém horizontu tu a tam zakolísá, ale v měřítku dlouhodobém se prakticky nemění. Do druhého dne sice se zlatem nezbohatnete, v horizontu delšího období se však výnosy ukazují jako velmi slibné. Obzvláště v době ekonomické krize, jež je opět na spadnutí, se investice do zlata ukazuje jako nejlepší investice vůbec. Investora stoprocentně ochrání před inflací. 

Slibné investiční stříbro

Jak je na tom investiční stříbro? Jeho cena je ve srovnání s cenou zlata řádově nižší, což ovšem zvyšuje i poptávku po něm. Spolu s relativně nízkým objemem, který je možno využívat k investičním účelům. Plných 85 % celosvětových zásob stříbra totiž využívá průmyslová výroba. Na investování zbývá jen zbylých 15 %, což není zas tak moc. Jednoho dne zkrátka i investiční stříbrné slitky budou vzácností. 

Pozor na neseriozní překupníky

A toho je třeba využít. Ideálně ještě dnes. Investiční zlato a stříbro ale nakupujte jedině od renomovaných společností, které se na obchodování s drahými kovy specializují a mimo jiné jsou zárukou pravosti a ryzosti všech nabízeným mincí i slitků. Tu při nákupu na internetu od no name společností nikdy nemáte. 

Stříbrné a zlaté mince AuPortal

Mezi přední obchodníky s investičními kovy, a to jak v Čechách, tak na Slovensku patří společnost Au Portal, která navíc dokáže vyhovět finančním možnostem každého z nás. V jejím portfoliu najdete cenově dostupné zlaté mince a investiční zlaté slitky v cenách začínajících na tisíci korunách stejně jako investiční zlaté slitky. Pořídit si ale máte možnosti i minci stonásobně dražší. 

Year of Pig

Vaší pozornosti by neměla uniknout především mince z Lunární série II. - Year of Pig, kterou společnost nabízí ve zlaté a stříbrné variantě. Mince pochází z pera věhlasné australské mincovny v Perthu, kde se razí od roku 2008. Motivy přední strany mince se rok co rok mění podle čínského kalendáře. Tak neváhejte. 


 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.