Proč investovat do zlata, pokud se nerozhodnete pro forwardy

6.4.2023 | autor: Redakce PŽ

Proč investovat do zlata, pokud se nerozhodnete pro forwardy

Investiční zlatoje jedním z možných způsobů diverzifikace investičního portfolia, které může obsahovat dále obsahovat forwardy, akcie nebo kryptoměny, a zahrnuje nákup zlata, ale i zlatých produktů.

Formy investování do zlata

Existuje několik způsobů, jak investovat do zlata. Například nákup fyzického zlata, investiční zlaté mince, nákup zlatých futures kontraktů nebo investování do zlatých ETF fondů.

Mince, slitky a zlaté cihly se rozdělují do dvou kategorií. V prvním případě mohou sloužit jako investice do drahých kovů, zatímco v tom druhém mají čistě sběratelskou hodnotu.

TIP:Na aktuální kurz měn a jejich směnu doporučujeme https://www.citfin.cz/kurz-men/

10 důvodů proč investovat do zlata

  • Obvykle má nízkou korelaci s ostatními aktivy:To znamená, že jeho cena může stoupat, když klesají ceny jiných aktiv.
  • Investiční zlato je osvobozeno od DPH:Je tedy ideální prostředek pro spoření.
  • Nikdy nezbankrotovalo:Zlato je ideální prostředek směny už tisíce let bez jediné přestávky nebo pádu.
  • Má vysoká likviditu a mobilitu: Na rozdíl od klasických měn, zlato platí všude.
  • Je to výnosná investice:Kromě toho, že hodnotu spolehlivě uchovává, zlato dokáže být i výnosnou investicí. Od té doby, co přestala měna být fixována na zlatý standard, cena zlata v dlouhodobém průměru stále roste.
  • Snižuje rizikovost portfolia: Pro každého investora platí, že je bezpečnější své prostředky rozdělit mezi více investic než sázet vše na jednu kartu. A právě k vyvážení portfolia se zlato výborně hodí. Když důvěra v ekonomiku klesá, poptávka po zlatě se obvykle zvyšuje a jeho cena tak stoupá.
  • Nepodléhá ani dani z příjmu: V případě, že zlato v rámci investice dosáhlo vysokého zhodnocení a zisku, je osvobozeno od daně z příjmu. Na zlato se totiž pohlíží jako na movitý majetek a z toho se daň z příjmu platit nemusí.
  • Má transparentní cenu: Na rozdíl od některých jiných aktiv je cena zlata jasně daná a stejná na celém světě. Díky současným technologiím je také možné ji sledovat prakticky v reálném čase.
  • Je vzácné:Odhaduje se, že zemská kůra ve své hmotnosti obsahuje jen asi čtyři miliardtiny zlata. A právě jeho omezená dostupnost mu dává jeho hodnotu. Zlato zkrátka na rozdíl od bankovek nelze jen tak vytisknout.
  • Bezpečné útočiště v době krize: V situacích politické nebo ekonomické nestability lidé často hledají bezpečná útočiště pro své finance. Zlato se tradičně považuje za bezpečné útočiště, protože udržuje svou hodnotu i v době krize.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.