Prozkoumejte rozšířený katastr nemovitostí GeoPas.cz

25.4.2023 | autor: Redakce PŽ

Prozkoumejte rozšířený katastr nemovitostí GeoPas.cz

Katastr nemovitostí poskytuje informace o tom, kdo vlastní konkrétní parcelu, respektive nemovitost, jak jsou rozdělené pozemky v ulici a podobně. Pokud se však chcete dozvědět více zajímavých informací o dané lokalitě, podívejte se na webovou stránku GeoPas.cz, které se také říká rozšířený katastr nemovitostí. V následujících řádcích vám o něm prozradíme více podrobností.

Existuje spousta veřejně dostupných datových sad, ovšem donedávna se ještě nepodařilo spojit je na jednom místě. Webový portál GeoPas.cz bariéru prolomil a připravil rozšířený katastr nemovitostí.

Co všechno GeoPas.cz poskytuje?

V případě, že potřebujete zjistit jen základní informace z klasické katastrální mapy, ta funguje úplně stejně. Vyhledáváte podle čísla parcely, případně se proklikáte ke konkrétní parcele skrze mapu. V okamžiku, kdy si zobrazíte katastrální informace o dané parcele, je možné se podívat i na další data. Zjistíte, jak daleko se od ní nachází vodní plochy, k čemu se aktuálně využívá, jestli je v okolí nějaká chráněná zóna a podobně.

Jestliže se plánujete do dané lokality přestěhovat, zřejmě vás zajímá občanská vybavenost, přičemž rozšířený katastr nemovitostí vám poskytne informace o úřadech, školských zařízeních, bankomatech, bankách, poštách a podobně. Stejně tak si jedním kliknutím zobrazíte, zda jsou v dostupné vzdálenosti Alzaboxy a podobně.

Jsou data důvěryhodná?

Všechna data jsou důvěryhodná. Katastrální mapa je shodná s tou, kterou najdete v katastru nemovitostí. Další data jsou čerpána ze zdrojů od Ministerstva zemědělství, Státního pozemkového úřadu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, Českého statistického úřadu, Ministerstva zdravotnictví, České geologické služby a podobně.

Podívejte se na GeoPas.cz a zjistěte si, jak je na tom lokalita, do které se chystáte přestěhovat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.