Rodinnému rozpočtu může přilepšit i změna povinného ručení

1.4.2018 | autor: Redakce PŽ

Chcete mít vyrovnaný rodinný rozpočet? Mnohdy stačí neutrácet za zbytečnosti a také mít služby za tu nejnižší cenu. Nemáme na mysli nutně jenom platby za elektřinu, plyn nebo vodu. Máme na mysli také platby spojené s provozem auta. Jeho součástí je také povinné ručení. Pojistka, kterou musí mít každý motorista. I ta může být možností, na které ušetříte a přilepšíte tak svému rodinnému rozpočtu. Vše je přitom velmi jednoduché a možnost ušetřit dnes má většina motoristů s jakýmkoliv automobilem.

Kde hledat nejvýhodnější pojistku?

Určitě je dobré nejprve říci, kde to cenově nejvýhodnější povinné ručení můžete najít. Buďte si jisti, že cesta k němu není zase až tak složitá. Najít to pravé totiž zvládnete:

  • Kdykoliv
  • Odkudkoliv
  • S využitím počítače i chytrého telefonu

Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu a ta správná adresa. Tou je určitě známý a používaný web povin.cz. Jedná se o takzvaný srovnávač povinného ručení. Tedy web, na kterém najdete zaručeně tu pojistku, která bude tou cenově nejvýhodnější. Kde tedy s hledáním začít, to již víte. Nyní se podívejte i na několik dalších věcí, které by se vám v tomto směru mohly hodit.

Kolik peněz je možné ušetřit?

I tato informace by vás měla zajímat. Pokud si myslíte, že to jsou spíše jenom drobnější částky, tak se zaručeně pletete. Kalkulačka online vám porovná jednotlivé ceny pojistek a vy rázem vidíte, že se mohou lišit jak o stokoruny, tak i tisícikoruny ročně. Někdy mohou být dané sumy ještě vyšší. Zde si tedy můžete být stoprocentně jisti, že cesta jak stabilizovat rodinný rozpočet a jak mu přilepšit existuje, a není zase až tak složitá. Je spojena s něčím, co musíte povinně platit, a u čehož se ceny napříč pojišťovnami skutečně velmi výrazně liší. To sice může být negativum v tom, že aktuálně nemáte nejlevnější pojistku, ale je to i pozitivum v tom, že ji mít můžete.

Sestavte si tu nejvýhodnější pojistnou ochranu

Dobré je vědět i to, že si ceny můžete nejenom porovnat a nají tu nejvýhodnější. Možné je i to, že si sami sestavíte takové povinné ručení, které vám bude vyhovovat. Jeho cenu totiž neovlivňuje jenom výše bonusu nebo malusu. Stejně tak ho neovlivňuje jenom objem motoru. Vliv na cenu pojistky má několik dalších věcí. O jaké se jedná?

  • Výše pojistných limitů
  • Doplňkové as asistenční služby
  • Rozsah pojištění

Zde máte pochopitelně možnost si vše nastavit přesně tak, je se hodí vám. Tedy tak, aby výsledná cena byla co nejnižší. Zvolíte si jasné parametry pojistky, s čímž je dále spojena i jistota toho, že si následné ceny také není problém porovnat a stále mít jistotu té nejvýhodnější.

Kdy využít této možnosti?

Jsou hned dvě situace, kdy ji využít. Ta první je spojena s nákupem nového nebo ojetého vozu. Hned, jak se stanete jeho majitelem, je třeba sjednat si pojistku. A to je pravá chvíli, kdy najít tu nejvýhodnější. Díky tomu nebudete od první chvíle platit vysoké sumy, ale naopak se vám povede svůj rozpočet nijak výrazně nezatížit, i když se objeví tato nová výdajová položka.

Druhá chvíle by měla nastat vždy jednou ročně. A to ve chvíli, kdy se blíží výročí vašeho pojištění. Jedná se o takové období, kdy je možné pojištění snadno vypovědět. To je ta chvíle, kdy je vhodné poohlédnout se po tom, zda jinde nejsou ceny příznivější. Pokud ano, je ideální provést změnu. AS to tak, že dáte výpověď stávající pojistky a poté si sjednáte pojištění nové. Pamatujte, že i pár stovek ročně je úspora, která se vyplatí. Za několik let jde o pěkných pár tisíc, které můžete využít třeba na nákup nového domácího spotřebiče. A to bez toho, že byste si na něho museli nutně půjčovat u banky, nebo dokonce u nebankovní společnosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.