Studujte cestovní ruch moderní formou

17.10.2015 | autor: Redakce PŽ

Studujte cestovní ruch moderní formou

Cestovní ruch je oblíbeným studijním oborem nejen pro děvčata už několik let. Není se čemu divit. Dobře vás připraví v oblasti cizích jazyků, naučíte se něco z ekonomiky i práva a kromě nudného sezení v lavicích vás čeká i praxe. Když se k tomu přidá ještě moderní vybavení a individuální přístup žáků, dostanete ve zkratce to, jak to chodí na Střední škole cestovního ruchu ARCUS.

Co a jak se učí

Studenti cestovního ruchu se soustředí především na výuku cizích jazyků (angličtina, němčina, španělština, ruština a francouzština). Dva se učí už od prvního ročníku, ve druhém přibývá ještě třetí. Dále je pro ně důležitá ekonomika, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základy práva, psychologie, zeměpis i praxe.

Mnoho odborných předmětů vyučují přímo externisté z praxe nebo vysokých škol. Všichni učitelé tady dbají na individuální přístup k žákům (ve třídě je pouze 25 žáků) a podporování jejich talentu. Ve výuce jsou využívány moderní technologie včetně počítačových učeben a iPadu, který studenti dostávají zdarma zapůjčený na dobu studia.

Škola není jen o učení

Jen si vzpomeňte na svá léta na střední škole. Pravděpodobně se vám nevybaví dny strávené v lavicích, daleko raději vzpomínáte na různé školní akce, výlety a exkurze. Střední škola cestovního ruchu ARCUS Praha jich pořádá mnoho. Pro studenty je připravený výměnný pobyt v mezinárodní jazykové škole v Anglii, praktická cvičení v terénu s výukou průvodcovství, lyžařský výcvikový kurz, zeměpisné exkurze či exkurze na výlov rybníka.

Během studia se navíc kromě teorie zdokonalují i v praxi. Podílí se na vedení reálné cestovní kanceláře, vykonávají praxi v cestovních kancelářích či jako průvodci na hradech a zámcích. Ve čtvrtém ročníku úplně sami připravují zájezd pro žáky partnerského gymnázia.

A co po škole? Studenti se vydávají na vysokou nebo najdou uplatnění ve středních a vyšších funkcích v oblastech cestovního ruchu, ekonomiky, marketingu či managementu. Možností je mnoho.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.