5 tipů jak začít šetřit

18.12.2019 | autor: Redakce PŽ

5 tipů jak začít šetřit

Rádi byste si na něco ušetřili nebo chcete jen snížit své výdaje? Máme pro vás 5 tipů jak ušetřit na běžných činnostech, které musíte pravidelně podstupovat a které dávají zabrat vaší peněžence. Inspirujte se jak bez větší námahy můžete ušetřit a žít na stejné životní úrovni levněji.

Nákupy přes internet

Nakupování přes internet je čím dál tíma častějším fenoménem. A oprávněně. Nákupy elektronickou cestou jsou často levnější a rychlejší cestou jak si něco pořídit. Ale jak ušetřit na online nákupech ještě více? Stačí si před každým nákupem porovnat vybrané zboží ve srovnávači cen, jako je Zbozi.cz. Následně můžete ušetřit díky cashback, tedy službě, které vám vrátí několik procent z utracené částky zpět na účet. Příkladem služby, které nabízí cashback je Kuponer.cz. Další možností jak ušetřit je využití slevových kupónů u vámi vybraného obchodníka. Existují stránky, které slevové kódy shromažďují na jednom místě, takovou stránku je například Kuponyonline.cz

Nákupy potravin

Pokud ještě nevyužíváte speciální akce supermarketů a jejich členské kartičky, tak to rozhodně zkuste! Jde o skvělý způsob jak ušetřit při běžných nákupech. Stačí se řídit přístupem “všeho s rozumem” a můžete nakupovat to co běžně, pouze levněji. Rozhodně z vás nemusí být “hledač slev”, který bude hltat každý nový leták se slevami, stačí využít služeb internetového srovnávače cen v supermarketech, jako je Kupi.cz a udělat si předem nákupní seznam. Abyste následně nemuseli s sebou nosit nepřehledné množství členských kartiček supermarketů, můžete využít mobilní aplikaci, jako je Stocard.

Předplatné

Možná si předplácíte služby, jako je Spotify nebo Netflix. Tyto služby jsou sice poměrně levné, ale pokud si spočítáte kolik za předplatné zaplatíte za rok, za pět let nebo ještě za delší období, zjistíte, že to rozhodně malá částka není. naštěstí většinu z těchto služeb lze sdílet s rodinou nebo s přáteli a náklady si tak rozdělit mezi sebe. V případě Spotify rozhodně u rodinného účtu nezapomeňte uvést stejné místo bydliště, jinak nebudete moci rodinný účet na Spotify využívat!

Energie

Ušetřit na energiích lze hned několika způsoby. Tím prvním a méně náročným je změna dodavatele energií, podle aktuální situace na trhu, to druhou a o pořádný kus těžší možností je zlepšit energetickou efektivitu vlastní domácnosti. To lze provést různými opatřeními, jako je vypínání spotřebičů ze zásuvek, které zrovna nevyužíváte, protože i vyplá televize je stále odběratelem elektrické energie. Zvážit můžete také zlepšení energetickou úsporných opatření přímo na vaší nemovitosti. K těmto účelům lze často získat dotace a energetická opatření tak můžete implementovat za mnohem nižší náklady.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.