Virtuální sídla a aktuální trendy v oblasti poskytování služeb pro podnikatele

30.5.2018 | autor: Redakce PŽ

S rostoucí oblibou virtuálních sídel, se zvyšuje u také počet firem zabývajících se touto problematikou a prostředí se tak stává více a více konkurenčním. To sebou přináší nové trendy, změny v poskytovaných službách i snižování cen. Tyto změny uvítají především zákazníci – podnikatelé, pro které je nyní situace výhodnější než kdykoli dříve. Jakým směrem se trh se službami pro podnikatele bude ubírat? Jaké služby a benefity lze získat?

Virtuální sídla – novinky a trendy

Jedním z nejvýraznějších trendů poslední doby je především snižování cen. Díky tomu se měsíční náklady na pronájem virtuálního sídla pohybují v řádech stokorun a pro většinu podnikatelů tedy nepředstavují přílišnou zátěž. Poskytovatelé nabízejí také nejrůznější slevy a akce, kterými se snaží odlišit od konkurence a získat nové zákazníky. Vyplatí se například uzavření smlouvy o sídle na více let a tím snížit celkovou částku. Čím delší pronájem, tím větší sleva. Mimo jiné dochází i k výraznému rozšiřování portfolia nemovitostí, ve kterých může být sídlo umístěno a lze si tak bez problémů vybrat lokalitu, která se nejlépe hodí ke konkrétnímu oboru podnikání. Za zmínku stojí i neustálé přidávání nových nadstandardních služeb.

Nejvýraznější trendy a změny:

· Snižování cen

· Rozšiřování počtu základních služeb, které jsou v ceně sídla

· Nabízení většího počtu doplňkových služeb

· Širší portfolio adres pro umístění virtuálního sídla

· Komplexní řešení služeb pro podnikatele na jednom místě

· Zkvalitňování služeb a celkového zákaznického servisu

Jaké jsou výhody pro zákazníky a jak toho využít

Všechny tyto změny s sebou přinášejí mnoho výhod pro zákazníky. Nejen, že se poskytované služby stávají dostupnějšími, ale vzrůstá navíc i jejich kvalita a celkový servis se výrazně zlepšuje. Nemusí to však být pravidlem a tak je velmi důležité, provést před výběrem firmy důkladný průzkum trhu. Porovnat ceny, portfolio služeb a adres a případně si vyhledat recenze a hodnocení několika nejzajímavějších společností. Rozhodně není na škodu některou ze společností přímo kontaktovat a vyptat se na případné doplňující otázky. Velkou výhodou může být využití více služeb najednou a tím získání dodatečných slev. Předností je pak i jednodušší správa a komunikace.

Od založení, přes sídlo až po organizaci firmy

V současnosti jsou virtuální sídla málokdy samostatně nabízenou službou. A co víc, kromě dnes již běžně nabízených doplňkových služeb, rozšiřují firmy své působení také do dalších, dříve zcela samostatných oblastí. Vznikají tak firmy poskytující komplexní služby, nastavitelné na míru podle požadavků zákazníka. Mezi často přidávané služby pro podnikatele patří například asistence se založením společnosti, vedení účetnictví či kompletní zpráva dokumentace. Tyto změny mohou být velice přínosné jak pro zavedené, tak pro nově vznikající podniky.

Co bude dál?

A jak bude vypadat budoucnost v oblasti virtuálních sídel a příbuzných služeb? Další vývoj lze pouze odhadovat. Dá se očekávat, že se postupně zastaví snižování cen a dojde také ke zpomalení vzniku nových společností, které budou tyto služby nabízet. I nadále bude rozšiřováno portfolio nabízených služeb a zvyšována jejich kvalita. Celkově trendy ukazují, že bude dáván čím dál tím větší důraz na profesionalitu a preciznost poskytovaných služeb. Firmy poskytující služby pro podnikatele se budou snažit stát se významným a dlouhodobým obchodním partnerem svých zákazníků. Důležitá bude spolehlivost, komunikace a celkový přístup. Bude také dáván stále větší důraz na komplexnost servisu. Snaha o úplné a efektivní řešení.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.