Víte, jak na bezpečné elektronické podpisy?

24.8.2022 | autor: Redakce PŽ

Online dnes vyřešíte už opravdu téměř všechno a dá se očekávat, že další věci budou stále přibývat. Novým technologiím byste se tedy neměli bránit, naopak byste se měli snažit si je co nejvíce osvojit. Určitě to bude potřeba.

Jednou z takových nových technologií je také elektronický podpis. Mnoho lidí se stále domnívá, že jde pouze o to nakreslit prstem či stylusem na mobilu nebo tabletu svůj podpis. Tohle ale nestačí, taková varianta by se totiž dala dost dobře zfalšovat.

Jak zajistit bezpečnost elektronického podpisu?

Potřebujete k tomu speciální software, který bezpečnost zajistí. Tím může být například český Signosoft, který je vyvíjen již přes 10 let. Funguje na PC, Macu, iOS i Androidu, lze ho použít pro online podpis dokumentu, má skvělé reference a zaujímá 80% podíl na trhu. Aktuálně ho využívají spíš větší firmy, ale vývojáři se nyní snaží najít cestu do těch menších a také do domácností. Chystají osekanou verzi své aplikace, která bude dostupná zdarma. Už nyní si ji ale můžete vyzkoušet na podpis prvních pěti dokumentů zcela zdarma. Je čas se učit!

Jaké typy elektronických podpisů existují?

Signosoft podporuje různé typy elektronických podpisů a samozřejmě také biometrický podpis. Tímto názvem se označuje vylepšená varianta toho, o čem jsme se bavili úplně na začátku. Jde o podpis, který vytvoříte stylusem či prstem, avšak aplikace Signosoft zaznamenává více než jen jeho tvar. Dokáže uložit rychlost a dynamiku podpisu, což je pro vás unikátní. Nikdo nedokáže napodobit, jak pohybujete rukou, jaký vyvíjíte tlak na podložku apod. Tyto charakteristiky se šifrují hashem.

Druhou variantou je pak podpis digitální, při němž je do dokumentu zašifrován unikátní digitální certifikát. Možností je i vícefaktorové ověření. Vyzkoušejte si aplikaci Signosoft sami, dovednost elektronického podpisu totiž v budoucnu určitě bude ještě více potřeba.https://snamanatomas.cz/lecba-svalove-bolesti-pomoci-cbd-naplasti/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.