Zlaté mince jsou vhodným dárkem pro leckterou příležitost

9.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Zlaté mince jsou vhodným dárkem pro leckterou příležitost

Pěkný dárek může mít celou řadu podob. Pokud se však nechcete splést a nedarovat snad dotyčné osobě něco nevhodného, bude asi nejlepší koupit něco, co dokáže ocenit úplně každý. Pamětní mince ze zlata toto kritérium splňují.

Zlato není jen hezké

Mince tohoto typu samozřejmě postrádají jakoukoliv přesnou nominální hodnotu. Nelze s nimi tedy normálně platit. To však neznamená, že nemají vůbec žádnou cenu. Hlavně kousky z toho nejryzejšího zlata jsou velmi cenné, nicméně také velice drahé.

Proto se jen zřídkakdy využívají jako dárky pro muže nebo ženy. Většinou si je lidé kupují sami pro sebe a schraňují do doby, než jejich hodnota vystoupá na požadovanou výši. A ta pravděpodobně vystoupá.

Zlato je už dnes docela drahé. V budoucnu by však mělo být ještě cennější. Každým rokem se ho těží méně a méně, nicméně poptávka po žlutém kovu stále roste. Využívá se totiž nejen jako jeden ze základních materiálů pro výrobu šperků, ale také v elektroprůmyslu. A ten je nenasytný.

I hodnota pamětních mincí tedy bude stoupat. Jak moc, to záleží mimo jiné i na kvalitě použitého zlata. Ovšem i levnější kousky za pár tisíc budou růst na ceně, ovšem ne tolik. Obdarovaný se tak může z vašeho dárku těšit třeba i za deset let a možná ještě více než dnes.

Věnování

Pamětní mince se dají koupit i zcela čisté, prosté jakýchkoliv nápisů či symbolů. Ty se pak dají doplnit u rytce třeba o jménaznamení zvěrokruhu nebo titul. Tento proces ovšem můžete zcela obejít a koupit minci, která již toto všechno bude obsahovat.

Když má člověk svátek, obvykle bohatě postačí mít na ploše mince pouze jméno s případným titulem a vhodným znamením ze zvířetníku. Ku příležitosti třeba takového výročí svatby je ale dobré přihodit i pár větiček v podobě věnování. A tady už se bez rytce asi neobejdete.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.