Hledáte práci? Máme seznam top zaměstnavatelů i praktické rady!

13.6.2015 | autor: Redakce PŽ

Míra nezaměstnanosti se v České republice drží stabilně poměrně vysoko. Aktuálně se pohybuje na hranici 6,4 %. Pravda je, že tak vysoké číslo by nás vůbec strašit nemuselo. Mnoho nezaměstnaných totiž neví, jak a kde práci hledat, neumí zaměstnavatele oslovit, napsat poutavé CV a dokonce podceňují i přípravu na pohovor. Nemáte práci a chcete ji rychle najít? Tápete? Nemusíte: Nabízíme vám přehled top 5 zaměstnavatelů v ČR, účinnou strategii hledání a cenné rady pro přípravu na pohovor.

4 možnosti, jak hledat a najít

1. Pokud hledáte práci, nesmíte čekat, že vám nabídka prostě spadne do klína, to se nestane! Rozhodně není vhodné se spoléhat jen na inzeráty, které najdete na úřadu práce. Je třeba vzít osud do vlastních rukou a být aktivní. Nabídky práce vyhledávejte na internetu. Existuje hned několik portálů, které se specializují na nabídky práce – mezi nejznámější patří prace.cz, jobs.cz a další.

2. Snažte se oslovovat i firmy samotné. Dívejte se na jejich oficiální stránky, někdy zde mají uvedeny volné pozice, které jinde neinzerují.

3. Zapomeňte na hrdost a rozhoďte sítě mezi známými. Ti se jistě ochotně zeptají i svých přátel, čímž se šance zvýší.

4. Pokud chcete mít jistotu, že odpovídající práci najdete rychle, obraťte se na personální agenturu. V České republice patří mezi největší společnost ManpowerGroup™, která má 25 poboček a například v roce 2013 pomohla najít práci pro 19 000 klientů. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, brzy najdete práci, která bude odpovídat vaší kvalifikaci i finančním představám.

Top 5 zaměstnavatelů

ManpowerGroup™ nabízí zprostředkování zaměstnání ve firmách napříč celou republikou. Soustředí se i na zprostředkování práce u prestižních nadnárodních firem. Mezi top 5 určitě patří pracovní nabídky ve Škoda auto, O2 a volná místa v IBM. Agentura nabízí i práci ve společnostech Amazon, DHL a jiných. Kompletní seznam dalších významných zaměstnavatelů najdete na oficiálních stránkách společnosti, kde je k dispozici i vyhledávání práce podle profese. Najdete zde dělnické či obchodní pozice, volná místa v logistice, výrobě, chemickém průmyslu a mnoha dalších.

Jak se připravit?

Nejdříve je třeba vytvořit vlastní prezentaci – tou je obvykle vaše CV. Pamatujte na to, že je to vlastně první věc, kterou zaměstnavatel vidí, takže je třeba mu dát náležitou formu. CV musí být naspáno stručně a jasně. Píše se v bodech, uveďte vaše vzdělání, pracovní zkušenosti a vyzdvihněte vaše kladné stránky a ostatní znalosti jako je ovládání cizí řeči, práce s pc a další. Nikdy se nesnažte uvádět nepravdivé informace, dříve či později bude lež odhalena a poškodí to jen vás samotné.

Připravit se musíte i na pohovor. Je dobré si zjistit základní informace o firmě a také si připravit odpovědi na klasické otázky typu: Proč chcete pracovat právě u nás? Jaké jsou vaše představy o výši platu? Jaké máte kladné a záporné stránky? A další. Při pohovoru buďte sdílní a maximálně přesní. Dejte si pozor i na vzhled – oblékněte se formálně.

Pokud dodržíte tato jednoduchá pravidla, nebude pro vás hledání práce takový problém, vyzkoušejte to!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.