Přírodní lékárna: Šípková růže

Přírodní lékárna: Šípková růže

Rosa canina, nebo také šípková růže, je přírodní lékárna a je velice dostupným a efektivním prostředkem k posilování organismu. Pokud máte za domem malý lesík, nebo si pěstujete šípkovou růži na zahradě, může vaše tělo zajásat. Už se nemusí bát jarní ani podzimní únavy, proti chřipkám, virózám i obyčejným nachlazením právě našlo ten nejlepší, nejpřirozenější a zaručeně nejzdravější lék, který na světě existuje – léčivou bylinu.

více

Jak se dožít vysokého věku a řádně si ho užít

Jak se dožít vysokého věku a řádně si ho užítVysoké procento lidí v důchodovém věku nám dnes a denně připomíná, co čeká každého z nás. Stále více lidí si uvědomuje, že stáří je životní etapa stejně jako mládí a že je třeba ji řádně prožít. Pro někoho je odchod do důchodu noční můrou, ale když budete zdraví, nic vám nebude bránit v tom, abyste uskutečnili své dávné sny. Proč byste nemohli v šedesáti letech procestovat svět nebo začít chodit na univerzitu? Co udělat pro to, abyste se dožili vysokého věku ve zdraví a mohli si ho užít podle vašich představ?
celý článek komentářů (0)

Zaměstnávání důchodců

Zaměstnávání důchodcůFakt, že lidí pobírajících starobní důchod stále přibývá a těch, kteří na něj přispívají do státní pokladny, ubývá, je nepopiratelný a dokazují to i četné statistické výzkumy. Starobní důchodci si však v mnoha případech rádi přivydělávají k důchodu, jehož výše není nijak závratná. Od 1. ledna 2010 vstoupila v platnost novela zákona podporující zaměstnávání důchodců. Jejím cílem je umožnit plynulejší odchod starších lidí z trhu práce.
celý článek komentářů (0)

Vánoce s rodinou

Vánoce s rodinouCelý rok se těšíte, až strávíte Vánoce s rodinou, jenže realita se od vašich představ často diametrálně liší? Místo pohodového dýchánku při čaji a cukroví a odpolední procházky zasněženou krajinou vás čeká rozhádaná rodina a na silnicích místo sněhu rozšlapané bláto? Vánoce s rodinou mohou být tak příjemné, jak jste si je vysnili, chce to jen trochu snahy.
celý článek komentářů (0)

Dárky pro seniory

Dárky pro senioryVánoce se neúprosně blíží a s nimi také horečnaté přemýšlení, čím potěšit své blízké. Marně tápete nad vhodným překvapením pod stromeček? Netušíte, čím poctít dědu, a jaký dárek pro babičku letos vymyslet? Ponožky a kolínské odložte letos stranou! Pořiďte babičce a dědovi originální dárky – zážitkové kurzy!
celý článek komentářů (0)

Domov důchodců

Domov důchodcůTak jako odcházejí děti bydlet na internát, odcházejí z domu také rodiče či prarodiče do domova důchodců. Stejně jako děti na internátě naleznou zde staří lidé své vrstevníky, budou mít kolem sebe potřebnou péči i kulturní vyžití. Život v domově důchodců nemusí být nutným zlem, ve většině případů je dokonce nezbytností, která vede k důstojnějšímu prožití stáří.
celý článek komentářů (0)

Artróza - jak na ni?

Artróza - jak na ni?Artróza neboli revma je degenerativní onemocnění kloubů. Postihuje především lidi staršího věku, častěji ženy. Mezi nejčastěji zasažené klouby patří nosné klouby dolních končetin, klouby rukou a páteř. Nástup je pozvolný, bolest nejprve ani nepozorujeme, později je však až nesnesitelně silná. Jak se artróze vyhnout? Jaká preventivní opatření zvolit, aby nás tato zákeřná nemoc minula?
celý článek komentářů (0)

Přírodní lékárna: heřmánek pravý

Přírodní lékárna: heřmánek pravýCítíte se občas po vydatném nedělním obědě trošku nesví? Jako by vás bolely vnitřnosti a signalizovaly – máme toho dost!? Tak zkuste místo prášků a farmaceutických výrobků osvědčenou přírodní metodu. Heřmánek pravý má blahodárný vliv nejen na naše trávení a imunitní systém, ale pravidelný šálek čaje alespoň jednou denně působí i jako uklidňující prostředek, snižuje úzkost, stres a duševní vypětí, pomáhá člověku vyrovnat se s obtížnými depresivními situacemi a nabýt opět duševní rovnováhu.
celý článek komentářů (0)

Jak si vypočítat výši důchodu?

Jak si vypočítat výši důchodu?

Chystáte se do penze a rádi byste věděli, jak vysoký důchod máte ze zákona právo pobírat? Průměrná důchodová penze se v současné době pohybuje kolem devíti tisíc sto korun. Tato částka je ale jenom orientační, každý dostává podle vlastních zásluh a přesnou výši státních příspěvků počítají odborníci každému zvlášť. I když se na první pohled může zdát, že jde o složitý proces, vězte, že si můžete vypočítat více méně přesně částku sami. Jak na to?

celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.