Podle čeho vybírat nejlepší kolagen?

20.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Podle čeho vybírat nejlepší kolagen?

Přemýšlíte nad užíváním kolagenu pro krásnější a zdravější pokožku, vlasy a nehty, ale i správně fungující klouby a vazy? V takovém případě je nesmírně důležité vybrat ten správný přípravek. Proč je kolagen tolik důležitý a v jaké podobě je nejlepší ho doplňovat? To se dozvíte v tomto článku.

Proč doplňovat kolagen?

Kolagen je látka, která se v lidském těle přirozeně vyskytuje. Jde o komplexní protein, který si organismus běžně sám vytvoří z jednotlivých stavebních kamenů dodaných výživou a vnitřními procesy. Jenže s přibývajícím věkem a při náročné fyzické zátěži takové množství kolagenu běžně nestačí, takže je potřeba doplnit ho ve formě vhodného přípravku.

Univerzální využití kolagenu v prášku

Užívání kolagenu může mít mnoho podob. Pokud dáváte přednost spíše kapslím, bez problémů seženete vhodný přípravek. O poznání více univerzální využití však nabídne kolagen v prášku. Takový kolagen je bez vůně a chuti, takže se dá přimíchat naprosto kamkoliv. Snadno si tak vytvoříte drink s kolagenem, ale přidat ho můžete i do smoothie, jogurtu a podobně. I případné dávkování a užívání během dne je tím pádem jednodušší.

Kvalitní hydrolyzovaný kolagen

A jakou formu kolagenu si vybrat? Na trhu s doplňky stravy se pravděpodobně nejvíce setkáte s tím, že hydrolyzovaný kolagen je tou nejlepší variantou. A je to skutečně tak. Díky hydrolýze, která komplexní molekulu rozdělila na menší části, si s kolagenem dokáže organismus mnohem lépe poradit. Jednotlivé části využije přesně tam, kde jsou zrovna potřeba. Navíc si z těchto jednotlivých kousků tělo poskládá takovou formu kolagenu, která zrovna chybí. Aby bylo užívání kolagenu smysluplné, kupujte ho na prověřeném internetovém obchodě a nezapomínejte na pravidelné dávkování podle návodu uvedeném na konkrétním přípravku.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.