Antigenní testy mají svůj smysl

14.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Antigenní testy mají svůj smysl

Vypadá to, že covid je na nejlepší cestě se stát pouze sezónní nemocí, která nebude mít potenciál zabíjet lidi a plnit nemocnice.

Do této fáze jsme se však ještě nedostali, takže je pořád důležité dodržovat všechna platná nařízení i doporučení, která se k čínskému viru vztahují. Jedním z nich je i doporučení otestovat se v případě podezření na virózu.

Ohleduplnost je stále potřebná

Nakazit se covidem není vůbec složité. V podstatě jen stačí hovořit s nezakrytými dýchacími cestami s jediným nakaženým po dobu jedné minuty, možná i méně. Proto se doporučuje sociální kontakty omezovat v nejvyšší možné míře, ideálně si vše domlouvat pouze telefonicky nebo prostřednictvím mailu či sociálních sítí.

Když už musí člověk fungovat mezi lidmi, třeba v práci nebo na nákupu, měl by nosit respirátor. Nemělo by se však jednat o žádný čínský aušus, jenž je vůči virům bezcenný, ale respirátor třidy FFP2 či ještě vyšší.

Každé lehké nachlazení je pak dobré si otestovat. Není potřeba kvůli tomu vážit cestu za lékařem, ale lze využít i domácí antigenní test.

Jak se test provádí?

Udělat si doma antigenní test je docela hračka. Rozhodně se nejedná o práci, kterou by zvládl jen proškolený zdravotnický personál. Tím nejsložitějším z celého procesu je výtěr z nosu, kterého se mnoho lidí obává.

K tomu však není důvod, jelikož pokud se udělá správně, tedy podle návodu, nejenže nebolí, ale člověk si tak ani nemá šanci ublížit. Nicméně i v případě nešetrně prováděného výtěru se danému jedinci nemůže nic hrozného stát. Rozhodně se nemůže dostat tyčinkou až do mozku. V nejhorším případě bude nos trochu pobolívat a možná i chvíli krvácet.

Cena je lidová

Antigenní testy jsou standardní spotřební zboží, které si dnes a denně kupují po celém světě miliony lidí. Nejde tak o nic finančně náročného. Jeden stojí okolo padesáti korun.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.