Degustujeme nealkoholická vína

27.3.2019 | autor: Redakce PŽ

Degustujeme nealkoholická vína

Také znáte ten pocit, když si nemůžete dopřát alkoholický nápoj, protože jste řidič, berete léky či, vy dámy, jste v jiném stavu? Nemusíte usrkávat oblikátní vodu, kolu nebo džus. Vychutnejte si nealko víno.

Zdravé nealkoholické nápoje

Výše zmíněné důvody nejsou jediné, mnohým z nás alkoholické nápoje prostě nechutnají. Vadí jim jistá hořkost, kterou nese právě alkohol. Pokud si tedy nevychutnáte klasické víno dosyta, není důvod se přemáhat a zbytečně do sebe nalévat ethanol, k životu jej rozhodně nepotřebujeme. Nebudeme vám také nic nalhávat, nealkoholické nápoje jsou samozřejmě zdravější. A ačkoli neobsahují právě ethanol, nic jim neubírá na exkluzivitě a prvotřídní chuti, jíž se honosí ta nejlepší vína či sekty z celého světa.

Unikátní nealkoholické víno

Nemusíte se obávat, že by v této sféře nebyl pestrý výběr. Dovolíme si zhodnotit, že v oblasti nealkoholických piv jste odkázáni na pár kousků bez stopy ethanolu, nealko vína ovšem nabízí široké spektrum možností. Vychutnáte si lehká bílá vína, intenzivnější červená i sladší růžová. Vinaři experimentují rádi i s tímto typem moku, takže vám předkládají jemné chutě, v nichž se odráží stopy květin ze strání, kde se hrozny sbírají. Pokud máte rádi sladší vína, potěší vás ovocné akcenty jiných odrůd. I nealkoholické víno lze úžasně párovat s jídly a váš degustační požitek bude dokonalý. Také vás jistě potěší, že druhý den ráno nebudete muset vstávat s nepříjemným bolehlavem, který způsobí kocovina. Konečně si užijete chuť vinného nápoje v jeho krystalické podobě, stopa alkoholu ho nenaruší. Opravdu kvalitní nealko víno (např. i v podobě BIO) si mohou dopřát děti, nemusíte je už odbývat „rychlými špunty“. Tento druh nápoje vám otevře nové dimenze poznávání, kdy nebudete odkázáni na omezený výběr, známý z nealko lístků v restauracích.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.