Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Pokud chcete na zahradě krásné rostliny, o které se nebudete muset příliš starat, vyberte si některou z následujících trvalek. Jsou nenáročné, odolné, bezproblémové. Jsou poměrně odolné proti vymrzání, nevyžadují častou zálivku, jsou schopny růst v širokém spektru půdních a světelných podmínek, snadno se množí a jsou dlouhověké. Jsou dokonce tak dlouhověké, že svého pěstitele a ochránce často přežijí. Nacházíme je i ve starých, zanedbaných a po mnoho let neudržovaných zahradách.

více

Duben na zahradě - tipy a triky. Oslavme Den Země a Velikonoce

Duben na zahradě - tipy a triky. Oslavme Den Země a Velikonoce Duben je konečně měsíc, kdy můžeme počítat se stabilnějším jarním počasím. I proto nás zahrádka k práci na ní přímo vyzývá! V následujícím textu si přečtěte, co vše práce na zahradě v dubnu obnáší.
celý článek komentářů (0)

Březen na zahradě. Tipy a triky, aby vaše zahrada jen kvetla!

Březen na zahradě. Tipy a triky, aby vaše zahrada jen kvetla!Konečně jsme se dočkali! Jaro začalo, příroda se probouzí po dlouhém zimním spáku a všichni zahrádkáři mají proto v těchto dnech pohotovost. Co vaše zahrádka potřebuje takto zkraje zahradnické sezóny se dozvíte v násedujícím článku.
celý článek komentářů (0)

Únor na zahradě

Únor na zahraděCo potřebuje vaše zahrada v únoru? Přečtěte si další díl našeho zahrádkářského seriálu. Dozvíte se mimo jiné také to, jaké rostlinky vysadit a že je čas na to, abyste prořezali dřeviny.
celý článek komentářů (0)

Leden na zahradě

Leden na zahraděZahrádkářský seriál je opět tady! Nevíte, co můžete v lednu udělat pro svou zahradu? Venku leží sníh, půda je zmrzlá, do jara ještě velmi daleko... Vaše zahrádka vás ovšem stále potřebuje. Jak? Přečtěte si následující článek.
celý článek komentářů (0)

Prosinec na zahrádce aneb Krmíme ptáky

Prosinec na zahrádce aneb Krmíme ptákyCo můžeme v zimě dělat na zahradě, když ji pokrývá vrstva sněhu a občas je taková zima, že by ani psa ven nevyhnal? No přece krmit ptáky! Jak na to se dozvíte v naší pravidelné zahrádkářské rubrice.
celý článek komentářů (1)

Listopad na zahrádce

Listopad na zahrádceV našem seriálu o každoměsíční práci na zahrádce se dnes dozvíte, jak si poradit se zahradou předposlední měsíc v tomto roce. Listopad je sice sychravý, mnohdy mrazivý a nevlídný, ale i v tuto dobu je třeba, abychom se o naši zahrádku dobře postarali.
celý článek komentářů (0)

Říjen na zahrádce

Říjen na zahrádceNový seriál pro všechny zahradníky. Jak si poradit se zahrádkou během roku? A co je potřeba každý měsíc udělat, aby vám vaše zahrada pěkně vzkvétala? Následující řádky vám prozradí, na co všechno musíte v říjnu myslet, abyste se příští rok mohli těšit z rozkvetlé zahrady a úrodných zeleninových záhonků.
celý článek komentářů (2)

Řez ovocných stromů na konci zimy

Řez ovocných stromů na konci zimyBlížící se jaro vyhnalo do zahrady i ty největší opozdilce. Půlka března je za námi a největší mrazy skončily. Je nejvyšší čas prořezat ovocné stromy. Zatímco zkušení zahrádkáři vše zvládnou levou zadní, začátečníci si nejspíš lámou hlavu s tím, jakou větev mají vlastně uříznout a kde a jestli náhodou nebude třeba ránu nějak ošetřit.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.