Jak správně vyčistit podlahu? Poradíme vám

30.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak správně vyčistit podlahu? Poradíme vám

Správné čištění podlahy není tak náročné, jak se na první pohled může zdát. V tomto článku vám proto ukážeme několik efektivních postupů.

 

Čištění podlahy je naprosto nezbytné. Jestliže se o ni nebudete dobře starat, bude špinavá a nepěkná na pohled. A to určitě nechcete. Proto vám v tomto článku přinášíme několik tipů, jak se o vaši podlahu dokonale postarat.

Jak na podlahy?

Vysavače Karcher toho dokážou mnoho. Ovšem ani multifunkční vysavače Karcher nezvládnou vysát veškerou špínu, která se během dne na podlaze usadí. Abyste tedy dosáhli maximálního efektu, musíte nejprve zjistit, jaký typ podlahy vlastně máte. Pro každý typ podlahy se totiž hodí úplně jiná péče.

Dřevěné podlahy například postačí otřít hadrem či mopem, ovšem ne příliš mokrým. Dřevo totiž má tendenci ztrácet svoje vlastnosti a začít hnít, případně se ohýbat. Olejované nebo voskované dřevo proto raději čistěte suchým způsobem. Ideální jsou například vysavače Bosh, s jejichž pomocí tento typ podlahy dokonale vyčistíte. U lakovaných podlah se nebojte sáhnout po mokrých přípravcích. Skvělé jsou například leštiče podlah Karcher, které vám společně s kvalitním mopem pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Čištění podle typu podlahy

Co ale dělat, pokud máte doma laminát? Ten se od klasické dřevěné podlahy poměrně výrazně liší, proto byste neměli podceňovat ani jeho údržbu. U laminátu je ovšem nejlepší, pokud znečištění úplně předejdete. Zajistěte proto čistící zóny před vstupními dveřmi, kde ss hosté i obyvatelé domu před vstupem očistí. Zabráníte tak písku a dalším hrubým nečistotám, aby se dostaly do kontaktu s laminátem.

O něco jednodušší na údržbu jsou vinylové PVC podlahy. Ty totiž stačí čistit na sucho, případně použít lehce navlhčený mop. Při větším množství špíny pak sáhněte po speciálním prostředku na čištění vinylových podlah, které obnoví ochrannou vrstvu a navrátí vaší podlaze její původní lesk. Jestliže si chcete ulehčit práci, můžete sáhnout i po stroji. Ideální jsou například leštiče podlah Karcher, neprohloupíte ale ani pokud sáhnete po vysavači.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.