Jak si osvěžit zahradu a zahradní domek?

Jak si osvěžit zahradu a zahradní domek?

Ať už jste vášnivý zahrádkář a pěstitel nebo v prostředí zahrady raději jen relaxujete, určitě je pro vás zahrada místem, ve kterém se chcete cítit co nejpříjemnější. Pokud hledáte nějaké rady v péči o zahradu či máte chuť udělat nějaké změny nebo do zahrady zařadit například dekorace, inspirovat vás mohou i následující tipy.

více

Listopad na zahrádce

Listopad na zahrádceV našem seriálu o každoměsíční práci na zahrádce se dnes dozvíte, jak si poradit se zahradou předposlední měsíc v tomto roce. Listopad je sice sychravý, mnohdy mrazivý a nevlídný, ale i v tuto dobu je třeba, abychom se o naši zahrádku dobře postarali.
celý článek komentářů (0)

Říjen na zahrádce

Říjen na zahrádceNový seriál pro všechny zahradníky. Jak si poradit se zahrádkou během roku? A co je potřeba každý měsíc udělat, aby vám vaše zahrada pěkně vzkvétala? Následující řádky vám prozradí, na co všechno musíte v říjnu myslet, abyste se příští rok mohli těšit z rozkvetlé zahrady a úrodných zeleninových záhonků.
celý článek komentářů (2)

Řez ovocných stromů na konci zimy

Řez ovocných stromů na konci zimyBlížící se jaro vyhnalo do zahrady i ty největší opozdilce. Půlka března je za námi a největší mrazy skončily. Je nejvyšší čas prořezat ovocné stromy. Zatímco zkušení zahrádkáři vše zvládnou levou zadní, začátečníci si nejspíš lámou hlavu s tím, jakou větev mají vlastně uříznout a kde a jestli náhodou nebude třeba ránu nějak ošetřit.
celý článek komentářů (0)

Zahrada v zimě

Zahrada v ziměMohlo by se zdát, že v zimě ulehne zahrada k zimnímu spánku a my můžeme do jara v klidu relaxovat. Ve spoustě případů to tak je, ale pokud máte zahradu větší a pěstujete vše, od okrasných květin a užitkové zeleniny až k ovocným stromům a živému plotu, musíte se smířit s tím, že i v zimě nebudete moci zahálet. Zahrada v lednu potřebuje vaši péči stejně jako v květnu.
celý článek komentářů (0)

Krmítko pro ptáky

Krmítko pro ptákyZima se blíží, zahradu jste již zazimovali, avšak příjemné počasí několika posledních dnů vás do ní neustále láká. Koukáte ven a říkáte si, co jí tak schází, co byste ještě mohli udělat. Zadívejte se pořádně a uvidíte obyvatele, kteří zimu snášejí hůře než my a budou rádi za každou pomoc – ptáci. Krmítko pro ptáky dodá vaší zahradě šmrnc a ještě se tím odměníte ptáčkům, kteří vás během sezóny zbavují škůdců.
celý článek komentářů (0)

Poinsetie neboli vánoční hvězda

Poinsetie neboli vánoční hvězdaS obdobím Vánoc je spojena velká spousta symbolů. Některé mají tisíciletou tradici, jiné k nám přišly později. Takovým příkladem není jen kýčovitý Santa Clause z USA, ale také poinsetie neboli vánoční hvězda, která pochází z Mexika. Ve své domovině – tedy ve Střední Americe – dorůstá vánoční hvězda velikosti keře nebo menšího stromu. U nás se prodává hlavně v období adventu, kdy jsou její listy nejkrásněji zbarvené. Lze ji však pěstovat i během roku.
celý článek komentářů (0)

Zasaďte cibuloviny ještě teď

Zasaďte cibuloviny ještě teďPráce na zahrádce pro tento rok pomalu končí. Ovoce je již sklizeno, půda zryta, listí shrabáno. Pokud jste tak neučinili již koncem léta nebo začátkem podzimu, máte nyní v listopadu poslední možnost zasadit cibuloviny, pokud chcete, aby vám na jaře s prvními i pozdějšími slunečními paprsky vykvetly sněženky, bledule, krokusy, narcisy či tulipány.
celý článek komentářů (0)

Zahradní domky

Zahradní domkyVlastnit zahradu znamená nejen užívat si kousku přírody i v betonovém městě, ale také nutnost starat se o ni a opečovávat ji. Proto často stojíme před otázkou, kam uklízet potřebné náčiní či jak strávit na zahradě delší čas, aniž bychom se museli vracet večer domů. Řešením jsou zahradní domky.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.