Mamma mia!

22.2.2009 | autor:

Mamma mia!

Po velkém ohlasu, který vzbudil muzikálový film Mamma mia!, se dostávají písně švédské čtyřky ABBA opět do širšího povědomí. Muzikál jako takový existuje již mnohem déle a na jaře se po dvouleté pomlce vrátí opět do Prahy.

Příběh muzikálu není nijak komplikovaný: nastávající nevěsta Sophie, kterou od jejího narození vychovává na jednom z řeckých ostrůvků pouze matka, chce zjistit identitu svého otce. Po ukořistění matčina deníčku zjistí, že v úvahu přicházejí hned tři muži, a na svou svatbu pozve všechny. Tím se spouští kolotoč nepředvídatelných scén, vtipných situací a zábavy. Opět se ukazuje, že to, co dělá muzikál přitažlivým, není hlubokomyslný příběh, ale chytlavé melodie, propracovaná choreografie, nadsázka a vtip.

Hity Abby jsou stále v kurzu

V případě muzikálu Mamma mia! se jedná především o nestárnoucí hity skupiny ABBA, mezi kterými nechybí Dancing Queen, The Winner Takes It All nebo Take a chance on me. Autorkou muzikálu je Catherine Johnson, přičemž veškerá hudba a texty jsou původní, pocházejí od hvězdné skladatelské dvojice Benny Andersson a Bjorn Ulvaeus.

Tomu všemu odpovídá i velký úspěch muzikálu Mamma mia!, který od premiéry v roce 1999 zhlédlo přes třicet miliónů lidí ve více než sto třiceti zemích světa. Show drží i světový rekord v počtu nazkoušených představení, které hrají různé soubory ve všech koutech světa od muzikálové scény na Brodway až po jižní Afriku.

Světové reference a oblíbenost mluví za vše. Proto nelze jinak než tento muzikál doporučit, a to nejenom pro milovníky švédské čtyřky. I když příběh není nijak převratný a člověk si z něj neodnese hlubší poselství, melodie vás chytnou natolik, že si je ještě týden budete pobrukovat, blyštivé kostýmy odpovídající době ABBY vás oslní a choreografie mile překvapí.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.