Photoshop pro laiky i profesionály

13.1.2010 | autor:

Photoshop pro laiky i profesionály

Profesionální program na upravování a sekundární zpracování digitálních fotografií Photoshop nabízí i nejnáročnějšímu uživateli to, po čem touží. I když se na první pohled může zdát zbytečně složitý, nepřehledný a nepochopitelný, naučit se s ním pracovat stojí za to. Většinu fotografií pak zvládnete upravit do rozměrů svých představ za necelé čtyři minuty.

Historie Photoshopu

První verze Photoshopu vyšla už v únoru roku 1990 a setkala se s širokou pozitivní odezvou. Téměř okamžitě ji začaly používat miliony lidí po celém světě a k dnešnímu dni se těší nebývalé popularitě. Tento chytrý program, který dovede s fotografiemi hotové zázraky, nabízí svému uživateli řadu možností. Krom techniky fotomontáže, koláže, olejomalby či ilustrační fotografie umožňuje pracovat se stínem a světlem, kontrastem, jasem, rámečky, texty, barvami. Ve photoshopu je možné přeměnit ovci na krávu či šerednou brunetu na svůdnou blondýnu.

Photoshop pro každého

Photoshop může užívat profesionál i laik. Laik ocení jednoduché služby ořezávání, výjimatelnosti, kombinovatelnosti a práce s vrstvami, profesionálovi Photoshop otevře dveře k řadě nekonvenčních služeb. Najednou lze z fotografie vytvořit puzzle či dokonalý filmový plakát, efekty rozostřeného podkladu nebo kreslené ilustrace dodají fotografii šmrnc profesionality.

Proto se nebojte zdánlivé složitosti programu. Zkuste poprosit známého o zaškolení nebo si pořiďte jednu z řady odborných publikací pojednávajících o možnostech photoshopu. Nechtějte hned zázraky. I odborníci s úsměvem říkají, že ve photoshopu se učí celý život.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.