Zdravé opálení s okamžitým účinkem. Samoopalovací přípravky a jak je používat

22.4.2011 | autor:

Zdravé opálení s okamžitým účinkem. Samoopalovací přípravky a jak je používat

První teplé dny nás nutí shodit teplé zimní vrstvy a vystavit pokožku sluníčku. Nechcete-li oslavit příchod jara s bledým obličejem a pokožkou bez barvy, vyzkoušejte některý z nabídky samoopalovacích krémů, se kterými si za pár minut vykouzlíte zdravě vypadající snědou pleť.


Do letní dovolené daleko, návštěvou solária si nejste jistí a v letních tričkách vypadáte jako ředitel vápenky. Snadným pomocníkem mohou být chytré samoopalovací krémy, které pracují na bázi látky DHA, jež v reakci s tělesným teplem a kyslíkem oxiduje a vytváří na pokožce tmavý film. Zdravou barvu tak získáte hned několik hodin po aplikaci přípravku, aniž byste si ničili kůži nezdravým umělý opalováním. Takto nabytá bronzová pokožka pak postupně mizí společně s rohovatěním svrchní části pokožky, dobrou zprávou však je, že opálení lze při pravidelném používání samoopalovacího krému udržet po dlouhou dobu.


Jak vyzrát na případné fleky

Nechcete-li vypadat jako tygr po bitvě, dejte si s aplikací přípravku záležet. Rozhodně se nevyplatí natírat mléko na pokožku zbrkle a za spěchu, neboť by vás mohlo nepříjemně překvapit nerovnoměrné zbarvení a nevzhledné skvrny na loktech, kolenou, krku či jiných záhybech kůže. Před každým užitím samoopalovacího krému nejdříve proveďte jemný peeling obličeje a celého těla, který z pokožky odstraní odumřelou kůži a připraví ji na absorpci přípravku na opalování.

Po následném usušení pleti můžete v malých dávkách nanášet přípravek, přičemž nezapomeňte na důkladné rozetření do ztracena. Citlivým místům kolem očí se vyhýbejte, stejně jako obočí a kořínkům vlasů, které byste mohli nedopatřením obarvit. Krém na opalování je ideální nanášet ve večerních hodinách, aby mohl přes noc působit. Po natření celého těla si pořádně vydrhněte ruce, aby vám nezhnědla pokožka dlaní a místa mezi prsty. Pokud se přeci jen objeví flíčky, zbavíte se jich hravě tělovým mlékem, dětským olejem, peelingem nebo citrónovou šťávou.


Samoopalovací krém pro každou příležitost

Při koupi výrobku byste měli dbát na váš konkrétní typ pokožky a také druh přípravku. Dnes existuje opravdu široký výběr, od samoopalovacích krémů pro suchou či citlivou pleť přes zeštíhlující, vyživující či speciální na obličej až po produkty s extrakty z bylin či aloe vera. Také je na vás, zda si vyberete sprej, gel, krém nebo mléko. „Při výběru samoopalovacího krému doporučuji dát na zkušenosti kamarádek nebo pročíst několik internetových diskusí na dané téma. Některé jsou totiž méně kvalitní než jiné a zanechávají skvrny či opalují do oranžova a ne vždy platí známá rovince, že dražší přípravek je automaticky lepší. Mě osobně se osvědčily spreje a mléka od značek Astrid a L´Oréal, které ztmaví kůži do přirozeného, jemně hnědého odstínu. A navíc příjemně voní,“ prozrazuje svůj tip jedna z žen, které s příchozím jarem objevily kouzlo samoopalovacích přípravků.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: h@nulkaaa Registrovaný | 2011-05-11 23:30:36
Náhodou samoopalováky sou fajn. Jen to člověk musí umět. A solárko to jistí. Nebo kolárium.
Hodnocení: 0
Vložil: Děda Registrovaný | 2011-05-08 13:46:49
Mně se ta dnešní móda snědých dívek nelíbí. Za nás byla v módě bílá a já sám osobně jsem dával přednost pihám.
Hodnocení: 0
Vložil: Souhlas Neregistrovaný | 2011-04-25 21:07:34
Tomu říkám správný přístup!
Hodnocení: 1
Vložil: Samoopalovák ne Neregistrovaný | 2011-04-25 19:08:38
Já bych do toho teda už nešla. Zkoušela jsem to několikrát a nedopadlo to dobře. Fleky všude, nešlo to pryč. Radši budu bílá, přítelovi se tak stejně líbím nejvíc.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.