Dětské autosedačky

21.3.2009 | autor:

Dětské autosedačky

Při autonehodách zbytečně umírají děti. Nejvíce jich v takovýchto případech zemře ne jako chodec či cyklista, ale umírají právě v autě. Mohou za to buď nekvalitní autosedačky, chyby při jejich používání nebo jejich úplná absence. Jak a na základě jakých kritérií tedy vybrat správnou a kvalitní autosedačku pro úplnou bezpečnost vašeho dítěte?

Nezanedbávejte povinnosti

Dětské autosedačky patří ze zákona k povinné výbavě každého auta, které veze dítě menší sto padesáti centimetrů. Jistě, i z této novely existují určité výjimky, zohledňující početné rodiny, jízdu taxíkem nebo přepravu dětí do mateřských nebo základních škol. Povinností však zůstává zodpovědná přeprava dítěte.

Jenom jedna nestačí

Jak však poznáte tu pravou autosedačku, která uchrání vaše dítě od nebezpečí při autonehodě? Pravidlem zůstává, že dětské autosedačky se vybírají podle váhy a výšky dítěte. Proto musíte několikrát autosedačku spolu s vývojem dítěte měnit. Dále musí sedačka technicky a tvarově vyhovovat modelu vašeho vozu. Jak to poznáte? Podle zkušební značky, která je na každé sedačce umístěna. Obsahuje jméno výrobce a produktu, váhovou kategorii, pro kterou je vhodná, dále zkušební symbol a kód země i číslo zkušební značky. Někdy se stane, že k tomuto všemu je ještě připojen nápis Universal, který značí, že autosedačka je vhodná téměř do všech typů vozidel. Při nákupu se informujte také o proběhlých bezpečnostních testech vybrané značky a dosaženého hodnocení.

Drsné reklamy kampaně ministrestva dopravy „Nemyslíš, zaplatíš!“ obrátily v poslední době pozornost veřejnosti k hrozbě nehody. A je tomu tak dobře. Kampaň, která zaujme svou drsností, plní svůj účel: Bezpečnost je akcentována a skloňována ve společnosti daleko více než dříve. Lidé si uvědomují nebezpečí konzumace alkoholu, nepoužití autosedačky, spěchu či neopatrnosti v chvílích za volantem.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.