Moderní látkové pleny

6.3.2009 | autor:

Moderní látkové pleny

Ano, nezdá se vám to, čas jako by se na chvíli zastavil a pak nabral opačný směr. Látkové pleny používaly naše babičky a teď opět přicházejí do módy. Znovu se zdůrazňují jejich výhody oproti plenám umělým. K těm patří nejen to, že ušetříte přírodu od hromad plen jednorázových, že látkové pleny vás budou stát méně, ale hlavně uděláte něco pro zdraví svého miminka. Umělé plenky jsou neprodyšné, kůže v nich nemůže pořádně dýchat, vysušují ji a zadeček se zapařuje. To vše je s látkovými plenami pryč!

Nová forma

Nebojte se, nebudete muset jen prát, žehlit, skládat, prát, žehlit a zase znovu skládat. Použité látkové pleny jen jednoduše hodíte do pračky a vyvěsíte na šňůru. Od protivného žehlení jste ušetřena, látkové kalhotky se samy dokonale vyvěsí a můžete je hned použít. Takže pozor: Ne do koše, ale do pračky!

Barevné kalhotky

Látkové pleny se pomalu dostávají do povědomí matek a v dnešní době je již používá zhruba deset procent z nich. Proto se také látkové pleny už delší dobu proměňují. Z neforemných zažloutlých obdélníků se vyklubaly pestrovarevné a na dotek příjemné kalhotky pro nejmenší. Jako materiál se dnes používá flanel, bavlna, froté či dokonce bambus. Každý z těchto materiálů má jistě co nabídnout. Bavlna je jako materiál velmi levná a dostupná a rychle schne, přesto však k jejím nedostatkům patří nutnost skládání a žehlení. Froté velice dobře saje, ale déle schne. Flanelové plenky dobře sají i rychle schnou. Na špici materiálu stojí bambus: ten je jako materiál přirozeně antibakteriální a mimořádně šetrný k zadečku miminka. Z nabízených materiálů je nejvíce savý a schne srovnatelně s ostatními. Jeho nevýhodou je cena.

Jestli tedy chcete mít o plenky a vašeho drobečka postaráno bez zbytečné námahy a vyhozených peněz, vyzkoušejte látkové pleny. Zadeček miminka bude do slova a do písmene jako v bavlnce.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.