Užitečné rady pro údržbu koupelny, bude stále jako nová!

17.5.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Užitečné rady pro údržbu koupelny, bude stále jako nová!

Pořídili jste si novou krásnou koupelnu a chcete, aby takhle pěkná i dlouho zůstala?! Jak to ale udělat? Všechny věci se časem opotřebovávají a stárnou, tento proces lze však poměrně snadno zato výrazně zpomalit.  Přečtěte si naše rady a udržujte svou koupelnu stále čistou a zářící.

Čistá vana

Zažloutlou vanu účinně vyčistíte horkým octem. Je velice nepříjemné, když vanu zašpiníte během barvení vlasů. Můžete tomu snadno zabránit, natřete-li ji předem tekutým prostředkem na nádobí, barva se neusadí a nebudete mít problémy s následným čištěním.

Zářící kachličky

Ocet vyčistí i ty nejhorší skvrny na dlažbě a kachličkách. Octová voda je na důkladné mytí a čištění skutečně tím nejlepším prostředkem. Pokud chcete, aby vaše dlaždičky v koupelně nezmatněly, omývejte je vodou se čpavkem. Čpavkem vydrhnete i znečištěné spáry mezi dlaždicemi. Na spáry můžete použít také prášek do pečiva, který nasypte na vlhký hadřík.

Vyleštěné zrcadlo

Roztrhnou-li se vám punčochy, nevyhazujte je, perfektně se hodí na leštění zrcadel. Nejčastěji se zrcadla leští novinami, ale ještě lepší jsou staré vyprané punčochy. Zrcadlo umyjte studenou vodou, a pak vyleštěte. Je-li zrcadlo hodně zašpiněné, můžete před vyleštěním opět použít octovou vodu a stejnou službu vám prokáže rozkrojená cibule, kterou zrcadlo potřete a necháte působit alespoň 15 minut.  

Relax ve vaně

Relaxovat v horké vaně je snad jedna z nejpříjemnějších věcí vůbec. Kvůli horkosti se však často vytvoří takové dusno a všude se vznáší nepříjemná pára, až musíte z koupelny prostě utéct. Zkuste jednoduchý fígl. Napouštějte vždy nejprve trochu studené vody a teprve potom do ní přidejte vodu horkou. Tím se vyhnete nežádoucí koupelové páře.Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.