Na kole Šumavou

20.3.2009 | autor:

Na kole Šumavou

Šumavské pohoří představuje ideální podmínky pro horskou cyklistiku a stalo se tak během posledních let doslova rájem horských nadšenců. Kombinace krásné přírody, cyklistických a turistických stezek a malebného výhledu na okolí přitahuje na Šumavu ročně stovky turistů. Ideální počasí samozřejmě nabízí hlavně jarní a letní měsíce. Proto, jestli již plánujete jarní výlet nebo letní dovolenou, nechte se inspirovat následujícími řádky.

Šumavské pohoří má velkou rozlohu a obrovské množství cest a stezek použitelných zejména pro rekreační cyklistiku. Hustá síť komunikací vás zavede jak do samého centra národního parku (tato lokalita byla opětovně zpřístupněna až roku 1989) tak na dlouhé táhlé pláně, které jsou pro Šumavu tolik typické.

Ráj pro cyklisty

Právě typický reliéf šumavských plání je hlavním lákadlem pro rekreační cyklisty, kteří tvoří až osmdesát procent návštěvníků této lokality. Ti z vás, kteří nad výletem na šumavskou vrchovinu uvažují, se jistě ptají, kam stojí za to jet a jaké výlety v okolí podnikat.

Schwarzenberský kanál představuje nejdelší trasu s více než šedesáti kilometry. Táhne se po celé délce plavebního kanálu, jenž se nachází na české straně hranice. Tato nejdelší trasa nabízí široké spektrum variant, ze kterých si můžete sestavit cyklistický výlet přímo na míru. Podívat se můžete kupříkladu do Ovesné, na Černý Kříž, k Plešnému jezeru nebo do Nové Peci. Jedná se o veskrze rovinatý povrch (výjimkou jsou dvě význačnější stoupání). Po takzvané Zlaté stezce se dostanete do Českých Žlebů, Nového údolí nebo k vesnicím v příhraničí oblasti. Z Nového údolí lze pokračovat na Schwarzenberský kanál nebo například na pohodlnou okružní jízdu okolo hory Stožce. Na trase se nachází památeční Stožecká kaple nebo vesnička Dobrá, která se chlubí typickými šumavskými chalupami.

Milovníci stoupání a náročnějších terénů si jistě oblíbí stezku na kopec Třístoličník. Vydat se také můžete na historickou cestu ke Knížecím pláním, k pramenů řeky Vltavy nebo k Prášilskému jezeru. Důležitá je jen dobrá nálada, hodně energie a pořádná mapa okolí.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.