Studenti, vyždímejte slevy z ISIC karty!

14.3.2009 | autor:

Studenti, vyždímejte slevy z ISIC karty!

Slovo ISIC slyšel už asi každý z mladší generace. Přesto spousta mladých lidí neví, jaké slevy tento kouzelný průkaz poskytuje a co všechno s ním mohou mít jednodušší. ISIC karty vydává světová organizace ISTC pod záštitou EU a UNESCO. Jedná se o jediný průkaz potvrzující status studenta v celosvětovém měřítku. Jste-li studentkou či studentem střední, vysoké nebo vyšší odborné školy, máte právo si ISICa pořídit. Některé školy ho studentům poskytují zcela automaticky, jindy je třeba si o ISIC individuálně zažádat. Každopádně vězte, že se vám tato menší investice mnohonásobně vyplatí. ISIC karta a její partneři totiž poskytují množství slev u nás i ve světě! A to už je nějaká motivace, nemyslíte?

Proč mám chtít ISICa?

Tento malý studentský zázrak platí ve 120 zemích světa a poskytuje svým uživatelům dokonce více než čtyři tisíce slev! Slevy se veskrze týkají nakupování, stravování, ubytování, cestování, vzdělávání, kultury a sportu. ISIC se vám vyplatí třeba při vstupech do muzeí, knihoven, hradů a zámků či národních památek po celé Evropě a také ve světě. S průkazem se dostanete levněji také do divadel, na koncerty a festivaly. Dokonce předplatné některých časopisů vás vyjde o pár procent levněji. Pro studenty některých škol je dokonce ISIC nutností, bez které se nedostanou do knihovny, menzy ani ke kopírce.

Slevy v zahraničí

Každopádně slev je v každé zemi tolik, že by jejich výčet zabral několik set stran. Výhodnější tedy bude si slevy individuálně vyhledat on-line dle vašich preferencí a potřeb. Vězte však, že vás nabídka určitě potěší a investice do téhle šikovné kartičky (ISIC vyjde na několik set korun, záleží na instituci, přes kterou ho zařizujete) nebudete za žádnou cenu litovat. Gratulovat si budete, když si vezmete ISIC s sebou pokaždé, vyjedete-li na cesty. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit a kolik peněz vám ušetří.

Konkrétní slevy v České republice

Slevy u nás se týkají všeho možného. Od obchodů (mimo jiné třeba v knihkupectví Kanzelsberger, TS Bohemia nebo Novus Optik) a oděvních firem (Triumph, Wrangler, Lee) přes restaurace (kupříkladu Pizzeria Einstein v Praze nebo Royal club v Brně) a kluby (Divadlo pod lampou a Zach's pub v Plzni, Bazooka v Liberci nebo K2 v Českých Budějovicích) až po ski areály (například Boží dar, Kohútka, Pustevny nebo Špindlerův mlýn). Výhodně si můžete vychutnat například filmový festival MOFFOM v Praze, hudební Smažfest nebo Rock for People. Průkaz vám zařídí levnější jazykové kurzy u agentur jako British Council, Skřivánek s.r.o. nebo Amadeus. Doma i po Evropě navíc můžete jako držitelé ISIC karty jezdit o deset procent levněji se žlutými linkami Student Agency.

Mimoto si můžete zařídit celoroční cestovní pojištění UNIQA za několik set korun. Konkrétní každoročně aktualizovanou nabídku najdete na oficiálních webových stránkách průkazu ISIC.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.