Jaký hudební nástroj je pro dítě nejvhodnější?

Jaký hudební nástroj je pro dítě nejvhodnější?

Byli byste rádi, kdy váš potomek hrál na nějaký hudební nástroj? Nevíte ale na jaký a kdy by měl s hrou začít? Na některé z těchto otázek se vám v následujícím článku pokusíme odpovědět.

více

JazzFest Brno 2009

JazzFest Brno 2009Chcete zažít večer plný chytlavé hudby, jazzových melodií a zábavy? Posedět s přáteli nad sklenkou vína při melodiích klasického jazzu nebo rozpálit parket na svou oblíbenou hudbu a pořádně si zatančit? Pokud alespoň na jednu z výše položených otázek odpovíte ano, potom vězte, že právě nadešel váš čas. Brno bude totiž v době od 20. dubna do 30. dubna hostit festival JAZZFEST a fanoušci jazzu tentokrát opravdu mají z čeho vybírat.
celý článek komentářů (0)

MIG 21: křest CD

MIG 21: křest CDZatím nejnovější CD taneční a pěvecké skupiny MIG 21, které dostalo název „MIG 21 & LELEK Orchestra Live“, představuje nejpopulárnější skladby této skupiny v netradiční úpravě. Jedná se o záznam výjimečného koncertu MIGu 21 s třicetičlenným LELEK Orchestra z festivalu v Berouně, který proběhl koncem září minulého roku. Zachycuje unikátní atmosféru i netradiční pojetí open air koncertu.
celý článek komentářů (0)

Městské divadlo Brno: Bídníci

Muzikálová verze Bídníků přitahuje návštěvníky odedávna nejen svou chytlavou melodií a do češtiny skvěle přeloženým textem, ale i příběhem samotným. Příběhem dobrých lidí i pokřivených charakterů, silných lidských osudů a především velké lásky. Pod taktovkou režiséra Stanislava Mošy Městského divadla Brno se rozezpívává příběh plný vášní, lásky a cti.
celý článek komentářů (0)

Iva Marešová: Na křídlech koní

Ivu Marešovou většina z nás zná jako zpěvačku královéhradecké skupiny Deset očí, představitelku Ginevry z muzikálu Exkalibur nebo jako Dámu s kaméliemi. Teď však natočila spolu se skupinou 999 album na Křídlech koní, na kterém s ní spolupracovali skvělí muzikanti jako Michael Vašíček, Jaroslav Friedl, Karel Macálka, Jíra Meisner, Petr Toman a v neposlední řadě i Michal Pavlíček, známý rocker a představitel špičkové akustické hudby v Česku, který se podílel na složení hudby.
celý článek komentářů (0)

Strážci: letošní tahák kin

Představte si svět osmdesátých let na pokraji nukleární války mezi USA a Ruskem. Představte si svět plný zločinu a touhy po moci. Ani bývalí strážcové, které si americký režim tolik hýčkal, na tom nemohou nic změnit. Z ústraní se ale vynoří spolu se zprávou vraždy bývalého superhrdiny Komedianta. Kdo a proč usiluje bývalým parťákům o život?
celý článek komentářů (0)

Filmový festival Jeden svět

"Před dvaceti lety jste přišli do svobody, teď ukažte, jak s ní umíte naložit." Filmový festival Jeden svět je letos věnován generaci 89, generaci, která období komunismu nepamatuje a do které byla a je vkládána velká naděje. Dokumenty s tématikou lidských práv se budou během března promítat ve všech velkých českých městech, doprovázeny řadou kulturních akcí jako třeba výstavami, divadelními představeními, besedami nebo přednáškami.
celý článek komentářů (0)

U2: nová deska a 3D

U2: nová deska a 3DZa opravdové průkopníky světa hudby můžeme označit irskou rockovou skupinu U2. Program mají věru nabitý. S obdivuhodnou jistotou koncertují po celém světě, dokonce i před prezidentem Obamou, jako první promítají hudební dokument ve 3D a z prvního singlu Get On Your Boots z nové desky No Line On The Horizon zaznívá mírně experimentální tón. Veřejnost toto nové album očekává s netrpělivostí, které se po pětileté odmlce není co divit.
celý článek komentářů (0)

Mamma mia!

Mamma mia!Po velkém ohlasu, který vzbudil muzikálový film Mamma mia!, se dostávají písně švédské čtyřky ABBA opět do širšího povědomí. Muzikál jako takový existuje již mnohem déle a na jaře se po dvouleté pomlce vrátí opět do Prahy.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.