Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Třetího února proběhlo v pražském TOP HOTELU vyhlášení soutěže Právník roku. Oceněno bylo celkem deset odborníků na oblast práva, hodnotily se jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Kromě sedmi řádných kategorií ještě tři mimořádné – Právnická síň slávy, Pro bono, Talent roku. A právě v jedné z nich uspěl Jan Sůra z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Letos se konal již dvanáctý ročník soutěže Právník roku. Vyhlašují ji Česká advokátní kancelář a Epravo.cz, záštitu převzali předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ocenění obdrželi skleněnou plastiku sv. Yva a titul Právník roku 2016.

více

Karel Jaromír Erben: Záhořovo lože

Záhořovo lože je jedna z dvanácti balad známé Erbenovy sbírky Kytice. Nemůžeme o ní říci, že je z nich nejznámější nebo nejzajímavější, přesto v jedné věci prvenství vlastní: autor na ní pracoval ze všech básní nejdéle. Můžeme na ní nejlépe pozorovat proměnu autorových myšlenek a zrcadlení vlastního osudu. Silný příběh s velikým důrazem na boží milosrdenství by nám tak zcela jistě neměl uniknout.
celý článek komentářů (0)

Peter Russell: Od vědy k Bohu

Knižní novinka, unikátní životní svědectví cesty od zapřisáhlého materialismu k hlubokému pochopení a duchovní orientaci. Britský vědec a spisovatel Peter Russell popisuje svůj niterný zážitek: od exaktní vědy ke spiritualitě a Bohu.
celý článek komentářů (0)

Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

Milostný příběh vypráví o svaté hříšnici i hříšné světici Manon Lescaut a jejím nápadníkovi, rytíři Des Grieux. Život a nespoutaná touha Manon žít ve víru přepychu a flirtu, stejně tak jako intriky Des Grieuxova přítele, kladou mladé dvojici do cesty mnohé překážky. Ty není často jednoduché překonat a příběh končí tragicky.
celý článek komentářů (0)

Alexandr Solženicyn: Rakovina

Rakovina. Nejen ona zákeřná choroba, ale především komunistický režim. Je jako rakovina. Takové je přirovnání Alexandra Solženicyna, když mluví o ideologii Sověstského svazu se vším, co k ní náleží. Když popisuje její rozšiřování a prorůstání do lidského života, často používá pojmu metastáze jako metafory tohoto pronikání. Člověk si pak chtě nechtě musí položit otázku, za jakou cenu se dá v tomto světě žít a za jakou už ne? Proč snášet veškéré ty lži, usvědčovat a donášet na své známé, přátele nebo snad i rodinu? Alexandr Solženicyn je vzácným důkazem rovného člověka, který nemusel mlčet ani se hrbit. Raději se nechal zavřít na Sibiř, než aby podvedl své svědomí.
celý článek komentářů (0)

Isabel Allendová: Dům duchů

Isabel Allendová: Dům duchůIsabel Allendová, neteř zavražděného silně levicového chilského prezidenta Salvadora Allendeho, nás zavádí ve své první próze do světa magického realismu. Stvořila dílo, ve kterém se proplétají živí a mrtví s takovou elegancí, že nikoho nenapadne, že by se mělo jednat o něco neobvyklého. Smrt je zde součástí přirozeného řádu, lidé přicházejí jako odcházejí. Slova, která vedle sebe klade s takovou samozřejmostí a lehkostí, na papíře jakoby mizí a ze stránek vyvstává svět Latinské Ameriky, svět strobylý a žijící si svým vlastním životem, svět tvrdě pracujících lidí, státních převratů a otevřených srdcí. 
celý článek komentářů (0)

George Orwell: 1984

George Orwell: 1984„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ Svět, který vytvořil George Orwell je přesně takový – protikladný. Nemůžete si zde být jisti ničím – rokem, který se píše, minulostí, přítomností. Jste neustále sledováni, z televize hřmí hlas, který sděluje, o kolik se zvýšila procenta výroby od minulého období a pod diktaturou Velkého bratra se vede permanentní válka. Děti udávají své rodiče, manželky své manžele. Vyžaduje se naprostá oddanost straně a stačí jediný neuvážený pohyb, gesto či záchvěv tváře a může být po vás. Svět žije ve lži, lidé jsou nuceni neustále se přetvařovat, nedat najevo co si myslí, nedůvěřovat jeden druhému.
celý článek komentářů (0)

Benjamin Kuras: Sekl se Orwell o dvacet let?

Benjamin Kuras: Sekl se Orwell o dvacet let?Benjamin Kuras, autor českého původu žijící v současné době ve Velké Británii, hledá ve své stati odpověď na otázku, zda totalita, kterou předpověděl Orwell ve své knize 1984, neměla přijít až o dvacet let později. Kniha vznikla rozšířením textu předneseného na symposiu Centra pro ekonomiku a politiku v červnu roku 2003 a s typickým kurasovským humorem a sarkasmem rozebírá soudobý svět. Ten je podle Benjamina Kurase plný nešvarů a neřestí.
celý článek komentářů (0)

Magický realismus: svět snů a mystických událostí

Magický realismus: svět snů a mystických událostíHad, který se kouše do ocasu – výbor hispanoamerických povídek je v Česku zatím ojedinělý počin. Svět, ve kterém se snoubí magika s realitou na vás dýchne z tohoto jedinečného sborníku, který kromě známých jmen jako Jorge Luis Borges nabízí i dosud neznámé či dávno zapomenuté autory, z kterých jmenujme alespoň Juana Montalva, Amanda Nerva či Maríi Telleríi Solariovou.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.