Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Třetího února proběhlo v pražském TOP HOTELU vyhlášení soutěže Právník roku. Oceněno bylo celkem deset odborníků na oblast práva, hodnotily se jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Kromě sedmi řádných kategorií ještě tři mimořádné – Právnická síň slávy, Pro bono, Talent roku. A právě v jedné z nich uspěl Jan Sůra z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Letos se konal již dvanáctý ročník soutěže Právník roku. Vyhlašují ji Česká advokátní kancelář a Epravo.cz, záštitu převzali předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ocenění obdrželi skleněnou plastiku sv. Yva a titul Právník roku 2016.

více

J.R.R.Tolkien: Pán prstenů

J.R.R.Tolkien: Pán prstenůUž se vám někdy stalo, že jste při četbě přestali vnímat vše okolo sebe a byli jste dokonale vtaženi do děje knihy? Najednou zmizely ruce otáčející stránky, listy a kniha před vámi a vy jste stáli v lese, v bitvě, na hostině, hladověli, trpěli i smáli se s hrdinami příběhu... Že ne? Pokud chcete zažít něco podobného, je Pán prstenů tou pravou knihou: strhne, uchvátí a vtáhne. Na tomto faktu neubírá nic ani filmové zpracování a i když víte předem, jak kniha dopadne, nezmenší to o nic váš zážitek z četby.
celý článek komentářů (0)

Václav Kaplický: Kladivo na čarodějnice

Václav Kaplický: Kladivo na čarodějniceKaždý z nás už nejednou v životě slyšel o honu na čarodějnice, který v sedmnáctém století rozpoutala středověká církev. Plápolající hranice, zmučené ženy a hroziví inkvizitoři, hřímající ze svých vyvýšených míst. Hrozné chvíle. Se začátky honu na čarodějnice v českých zemích seznamuje ve své knize Kladivo na čarodějnice i jeden z předních autorů české historické prózy, Václav Kaplický.
celý článek komentářů (0)

Karel Hynek Mácha: Máj

Karel Hynek Mácha: MájKdo by neznal příběh Máje. Vrcholná romantická báseň, kdy Vilém, strašný lesů pán, zabije svůdce své milé Jarmily, aniž by tušil, že zabil svého otce. Tragédie, která se tak před námi rozprostírá, nemá obdoby: Vilém se ve vězení mučí chmurnými myšlenkami a nakonec je popraven. Jarmila, která než aby se trápila svou hanbou a smrtí muže, kterého milovala, raději dobrovolně ukončuje svůj život skokem ze strmé skály. A krásná májová příroda? Zůstává k hrůze, která se děje kolem ní, netečná. Krásná, hrdá a netečná.
celý článek komentářů (0)

Jiří Mucha: Most

Jiří Mucha: MostPřestože příjmení Mucha má svůj zvuk, většině se při jeho vyslovení vybaví jméno Alfons. A to je škoda. Jeho syn Jiří patří totiž k nejvýznamnějším literárním osobnostem dvacátého století. Jako válečný zpravodaj obohacuje českou literaturu o svůj specifický pohled. Nad jeho knihami často mrzne úsměv na rtech. To, co ve svých knihách líčí, má věrohodný a skutečný základ.
celý článek komentářů (0)

Patrik Ouředník: Europeana

Mohlo by se zdát, že pokus převyprávět světové dějiny dvacátého století ve sto dvaceti stránkách je předem odsouzen k nezdaru. V podání Patrika Ouředníka tomu ale tak není. Nesnažil se totiž vytvořit učebnici dějepisu, ale literaturu faktu, ve které využívá svůj neobvykle břitký styl, sarkasmus, hraničící někdy až s černým humorem, nápaditost, experiment i formální vytříbenost. Možná vás po přečtení knihy napadne něco v tom smyslu, že svět je asi vážně padlý na hlavu a lidé nemají nic jiného na práci než vymýšlet různé pomatenosti, ale to bylo nejspíš i cílem autora. Však jak jinak uchopit dějiny tohoto absurdně podivného světa?
celý článek komentářů (0)

Jan Skácel: básník s šestým smyslem

Jan Skácel, básník Brna. Jeho verše uchvacují nejenom pravidelnou rytmikou, ale i svou čistotou, prostotou a hlubokým vědomím mravnosti. V Skácelových verších neustále něco cinká, zurčí, bublá, voní nebo je naopak všechno zticha. V takových chvílích můžeme vychutnat a nasát atmosféru lesů, potůčků a skal, kam nás básník zavádí, atmosféru samého srdce neposkvrněné přírody.
celý článek komentářů (1)

Deník Anne Frankové

Pozoruhodné svědectví třináctileté židovské dívky Anne o osudu rodiny Franků a jejich přátel. Ti se schovávali na půdě domu uprostřed okupovaného Amsterodamu, který původně patřil otcově firmě. Deník, který je psán formou dopisů fiktivní přítelkyni Kitty, by byl docela oddychovým čtením o běhu domácnosti a pocitech dospívající dívky. Byl by – kdyby člověk neznal osud malé židovky Anne a události spojené s druhou světovou válkou.
celý článek komentářů (0)

Art Spiegelman: Maus

Maus. Netradiční zpracování holocaustu – komiksové. A protože svět komiksu dovoluje svému tvůrci téměř vše, nabývají zde židé podobu nebohých myšek, po kterých jdou velké a silné kočky – Němci. Polákům je přisouzen vzhled prasat, Francouzi se proměňují v žáby a Američané se stávají psi. Příběh, v němž se prolíná komika zobrazování, absurdita válečných událostí a téměř až dokumentární forma skutečných událostí, zprostředkovává čtenáři výjimečný zážitek.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.