Do jakého kola se vyplatí investovat?

23.5.2024 | autor: Redakce PŽ

Sluníčko svítí, teploty stoupají, nejvyšší čas vyrazit na vyjížďku kolo, nemyslíte? Že nemáte kolo? Tak si ho pořiďte.

Spolu s chůzí a plaváním patří rekreační jízda na kole mezi nejpřirozenější formy pohybu. Nehrozí při ní žádné agresivní dopady na klouby jako při běhu, rameno při tenisu či na srdce při extrémním sprintu a posilování s nadměrnou zátěží. Jízda přírodou navíc prospívá i psychice. S větrem v zádech zkrátka starosti, jakoby neexistovaly.

Vybíráme kolo

Ptáte se, jaké kolo je nejlepší? Samozřejmě to, které vám bude po všech stránkách vyhovovat. A spolu s vámi i terénu, po němž budete jezdit. Bude-li to ten horský, popřípadě lesní, zaměřte svou pozornost na kolo horské. Pokud budete vyrážet primárně na silnice a zpevněné plochy, měli byste vybírat v segmentu kol silničních. Něčím mezi pak jsou kola krosová, s nimiž můžete jak na zpevněný povrch, tak i do terénu.

Jakou značku?

Na paměti mějte jedno, a to že na kole stejně jako na motorce nejste nijak chráněni. I malý incident může skončit fatálně. Proto byste na kole a cyklistickém vybavení neměli šetřit a neváhat si připlatit za kvalitu, materiálů a zpracování.

Silniční kola Bianchi

Jedněmi z nejlepších na trhu bezesporu je silniční kolo Bianchi, vůbec nejstarší značky kol na světě založené před úctyhodnými téměř 140 lety (v roce 1885). Typická pro ně je jejich „Celeste“ barva, díky které kolo Bianchi na silnici přímo vyniká. Zdaleka však nejde jen o jejich barvu, ale i o jejich váhu. Například rám modelu Bianchi Specialissima váží pouhých 740 gramů, tedy necelé tři čtvrtiny kilogramu. Právě tento rám je mimochodem unikátní i svou barevnou kombinací, kterou značka připravila k výročí 105 ročníku slavné soutěže Giro d´Italia.

Kde jsou k sehnání?

Bohatý výběr kol Bianchi najdete na serveru bicyklu.cz. Spolu s koly Bianchy tu jsou k sehnání i kola dalších renomovaných značek stejně jako veškeré nezbytné příslušenství ke kolům. A pozor, můžete si tu i nechat sestavit kolo na zakázku, popřípadě i přestavit své kolo stávající. Zkrátka tu jsou připraveni splnit každé cyklistovo přání.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.