Co dělat proti celulitidě?

9.1.2009 | autor:

Co dělat proti celulitidě?
Obávané slovo celulitida nebo také „pomerančová kůže“ je strašákem nejedné ženy. Mužů se netýká. „To není fér,“ říkáte si určitě a máte naprostou pravdu. S tím, co nám matka příroda nadělila, se však dá mnoho udělat. Ať už patříte mezi ty šťastné, kterým se celulitida vyhýbá, anebo vás již pomerančová kůže postihla a snažíte se s ní poprat, určitě je dobré vědět, že existují určité faktory, které k rozvoji tohoto nechtěného problému ženského těla přispívají. Proto čtěte dále, abyste se dozvěděla, čemu se v boji s celulitidou či při její prevenci máte vyhýbat.

Co přispívá k rozvoji pomerančové kůže? Je to především:

Špatná životospráva

Nevyvážená strava je jedním z hlavních viníků celulitidy. Pokud jíme málo ovoce a zeleniny a naopak v našem jídelníčku převažují jídla s vysokým obsahem soli nebo cukrů, není divu, že se nám v létě nechce do plavek. Hladovění a následné přejídání taktéž otevírají dveře k celulitidě. Účinným pomocníkem v boji je naopak zdravá a vyvážená strava s dostatkem vlákniny, vitaminů, základních živin a pravidelné porce cca 5x denně.

Nedostatek pohybu

Sedavé zaměstnání, málo času na pravidelné cvičení, lenost – tohle všechno přispívá k pěstování celulitidy. Chcete-li nad ní naopak zvítězit, vsaďte na pravidelný pohyb jako na svého nejvěrnějšího pomocníka. Stačí aspoň půl hodina aerobiku třikrát až čtyřikrát týdně doplněná posilováním problematických partií. Nasedněte na rotoped nebo si vyjděte na procházku - nedáte tak celulitidě šanci!

Genetické dispozice

Ano, i genetické dispozice vám mohou cestu za pevnou pokožkou ztížit. Přestože s výbavou, kterou jste byla při svém narození obdařena, již nic neuděláte, můžete si pomoci různými kosmetickými přípravky proti celulitidě. Na pomerančovou kůži platí také speciální kúry nebo lymfodrenáže, stejně tak jako saunování nebo zábaly. Pro zpevnění kůže můžete něco málo udělat i během sprchování. Stačí po několik minut problematické partie sprchovat na střídačku teplou a studenou vodou. Kůže zrůžoví a krásně se napne.

Špatný pitný režim, alkohol, cigarety

Nedostatek tekutin během dne je velkým přítelem celulitidy. Naopak budete-li se prolévat minimálně třemi litry neperlivé vody denně, uděláte svému tělu velkou službu. Zapomeňte také na litry kávy nebo černého čaje. Stejně tak se pokuste omezit alkohol (zejména tvrdý) a cigarety.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: valča Neregistrovaný | 2010-03-18 20:57:06
když to tak čtu tak dělám všechno špatně
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.