Jak mít krásné nohy bez celulitidy?

26.4.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Jak mít krásné nohy bez celulitidy?

Obávaná celulitida! Víme, že s největší pravděpodobností dřív nebo později přijde a všechny se jí bojíme. Pravdou je, že celulitida trápí 90% žen a že to zrovna není ta nejhezčí věc na světě.  Ale co?! Trocha celulitidy ještě nikoho nezabila.:-) Neberte to příliš vážně, nepodléhejte tlaku médií a nenechte se vystresovat kultem umělé krásy, se kterou se setkáváte na vyretušovaných stránkách módních časopisů.  Vždyť pomyslete, 90% žen trpí celulitidou, takže ano, je to zkrátka normální. Na druhou stranu je pravda, že existují způsoby, jak celulitidu zmírnit, tak proč je nezkusit. Hezké čtení!

20 let

Jste-li takto mladá, trochu se hýbete a každý den si k večeři nedáváte ,,smažák“ s pivem, neměla byste mít s celulitidou příliš velký problém. Prevence je ale fajn věc, díky níž máte větší šanci, že se problému do budoucna vyhnete, takže rozhodně ničemu neuškodíte, když budete problémové partie ošetřovat přípravky s koenzymem Q 10, který podporuje proces obnovy buněk. Dále je dobré během sprchování střídat teplou a studenou vodu, protože docílíte lepšího prokrvení a rychlého odplavování škodlivin.

30 let

Vznik celulitidy podporuje dlouhodobé a pravidelné užívání antikoncepce. Může za to vyšší hladina hormonu estrogenu. Ten zhoršuje kvalitu podkožního vaziva, syčák jeden!:-) Situaci však můžete vyvážit zdravým životním stylem. Omezte kofein, příliš moc nesolte a nepijte moc alkoholu. Důležitý je také pravidelný pitný režim a pohyb. Ano, pohyb, dámy! Sport je skvělá věc, protože zaprvé pomocí něho můžete zabránit celulitidě a zadruhé, pokud se vám to nepodaří, snadno a rád vám pomůže z deprese.:-)

40 let

S věkem se samozřejmě kůže povoluje, nebudeme si nic nalhávat, ale přesto je celulitida z velké míry způsobena životním stylem. Máte málo pohybu? Máte sedavé zaměstnání? Stravujete se zdravě a vyváženě? Na tomhle všem velice záleží! Například strava by neměla být bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Ze sportů je ideální jízda na kole, aerobik nebo běh.

50 let plus

V tomto věku je potřeba o pokožku pravidelně pečovat. Doporučované jsou krémy s obsahem peptidů či retinolu, které kůži dokážou více zpevnit. Dobré výsledky má i pravidelná masáž problémových partií kartáčem z přírodních štětin. Tím zlepšíte cirkulaci krve a celulitida vás nebude tolik obtěžovat. Velice prospěšné jsou v naší věci i lymfatické masáže. Ve vašem jídelníčku nechť převažuje ovoce, zelenina, celozrnného pečivo, ryby a luštěniny. Ale to ideálně v každém věku a vždy! :-)Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Schovka Neregistrovaný | 2014-05-01 09:48:34
50 let plus - ty by už hlavně neměly hrát na schovávanou... Nikdo by je nehledal, haha.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.