Zdravé vlasy i na jaře

13.3.2009 | autor:

Zdravé vlasy i na jaře

Známé rčení, že „vlasy jsou koruna krásy“ nám přirozeně implikuje i nutnost se o svou hřívu pečlivě starat. V každém ročním období vyžadují naše vlasy jiný druh péče. Zatímco v létě trpí sluníčkem a mořskou nebo chlórovanou vodou, zimní měsíce dají vlasům zabrat střídáním teplot, vysoušením ve vytopených místnostech, mrazem a chladem. Jaro zase vlasy zaskočí naprosto nepřipravené a bez dostatku tolik potřebných živin. Jak bychom tedy měli své vlasy rozmazlovat a co jim dopřát, aby naše „koruna krásy“ opravdu zářila?

Zima unavuje

Smiřte se s tím, že po zimě jsou vaše vlasy unavené, poničené a slabé. Zimní období dokáže dát vašim vláskům pěkně zabrat, zvlášť pokud se pyšníte dlouhou hřívou. Díky chladu, přetápění a větru jsou vlasy křehké, lámavé a postrádají výživné látky. Jistě jste se samy na sobě přesvědčily, že nelítostná zima dokáže na vlasech napáchat velké škody, které musíte s přicházejícím jarem napravit. Dodejte své hřívě nový šmrnc s našimi tipy!

Jarní oživení

Pokud si přejete, aby vaše vlasy zase překypovaly zdravím, házely odlesky do všech stran, byly bohaté, hebké a pružné, musíte se jim s nastupujícím jarem intenzivně věnovat. Ze všeho nejdřív jim dopřejte výživnou regenerační kúru. Tu je nejlepší aplikovat zhruba dvakrát měsíčně. Porozhlédněte se po obchodních řetězcích po vhodných vlasových krémech a maskách nebo si nechte poradit svou kadeřnicí. Pečlivě si přečtěte návod a dopřejte vlasům tolik potřebné živiny.

Kadeřnice poradí

Ostatně na kadeřnický salon byste za žádných okolností právě v toto roční dobu neměla zapomínat, zvlášť pokud jste odborníka na vlasy naposledy někdy za hlubokého podzimu. Konečky jsou po zimě poškozené a lámavé, mohou se třepit. Kadeřnice vám nejen vlasy pomůže ozdravit, ale navíc jim dodá nový svěží střih a jarní šmrnc, který vám zvýší sebevědomí a odlehčí vaší hřívě. V salonu vám také pomůžou s ozdravnými vlasovými kúrami a poradí jak se o vlasy v nastávajícím jarním období starat a jak o krásu své hřívy pečovat.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.