Jsou dětské capáčky pouze módním doplňkem?

Jsou dětské capáčky pouze módním doplňkem?

Při pohledu na děti, jejichž nožky zdobí nápadité a originální capáčky nejrůznějších barev a motivů si každý nejspíše pomyslí, že jde pouze o módní šílenství maminek, které chtějí mít to nejkrásnější a nejstylovější miminko. Je sice pravda, že za dětmi, jež mají sladěný outfit do nejmenšího detailu, se otočí nejedna žena, avšak některé kousky dětského oblečení mají i jiné opodstatnění, než pouze zdobit. Řeč je právě o capáčcích, které jsou pro děti přínosné zejména díky podpoře správného vývoje nohy.

více

Plavání kojenců a batolat

Plavání kojenců a batolatMáte doma čerstvě narozené miminko a rádi byste ho vedli ke sportu a zdravému životnímu stylu již od útlého věku? Pak sáhněte po plavání jako jednom z nejpřirozenějších sportů pro lidské tělo. Aktivní maminky a tatínkové si s ratolestmi na hodinách plavání kojenců nebo plavání batolat užijí spoustu zábavy. Jak hodiny plavání s dětmi vypadají a na co se připravit?
celý článek komentářů (0)

Dudlíky

DudlíkyPlození a rození dětí jsou snad ty nejpřirozenější činnosti na světě. Zvládne je každý divoch nebo zvíře. V moderním světě jsme sice zásobeni množstvím informací, přesto bychom vše zvládli i bez nich. Otázkou je – jak? Hlavně v oblasti výchovy a vůbec přístupu k dětem se toho již spoustu napsalo. A stále probíhají nové výzkumy o tom, co je a co není pro děti dobré. Pojďme se tedy podívat, jak si v tomto směru vedou dudlíky, nazývané také cumly nebo šidítka.
celý článek komentářů (0)

Táta na porodní sál, prosím!

Táta na porodní sál, prosím!V České republice je již přítomnost tatínků na porodním sále něčím zcela samozřejmým. Divíme se naopak ve chvíli, kdy otec roli porodní asistentky s díky odmítne. I když ale ze statistik vyplývá, že až osmdesát procent tatínků asistuje při porodu svého potomka, pravdou je, že zdaleka ne všichni jsou na podobný zážitek připraveni.
celý článek komentářů (0)

Dětský pláč

Dětský pláč
Máte-li doma miminko, jistě víte, jaké rezonance dokáže dětský pláč vyvolat. Mimochodem, křičení miminka patří k jedněm z nejsilnějších a nejostřejších zvuků, které můžete zaslechnout. Jen pro informaci: má mezi osmdesáti a pětaosmdesáti decibely. Pokud vás zajímá více informací o tom, proč váš drahoušek pláče a jak dlouho mu tato fáze vydrží, určitě čtěte dál.
celý článek komentářů (0)

Jak vybrat spolehlivou chůvu?

Jak vybrat spolehlivou chůvu?Někteří lidé by bez chůvy nemohli být. Jiní by zase svoji ratolest cizímu člověku nesvěřili ani na minutku. Poptávka po dětských chůvách roste. Mnozí se ale trápí – jak poznat tu pravou, která na vaše děti dohlédne a poskytne jim vše, co budou potřebovat? Kde ji najít a co požadovat?
celý článek komentářů (0)

Péče o pokožku vašeho drobečka

Péče o pokožku vašeho drobečka
Péče o pokožku novorozence a kojence patří k jedné z mnoha pracovních činností každé čerstvé maminky (popřípadě tatínka). Kůže miminek je velmi citlivá, má četné anatomické odlišnosti od kůže dospělých jedinců a funguje i reaguje jinak. I proto je důležité vědět, jak se o pokožku dítěte máte správně starat.
celý článek komentářů (0)

Plavání miminek

Plavání miminekPlavání miminek v bazénu má své naprosté odpůrce i velké příznivce. Pro někoho to představuje jen moderní trend, pro jiného je to naprosto přirozená činnost. Miminka, která devět měsíců prakticky ve vodě přebývala, se v takovém prostředí skvěle uvolní. Problém vidí pediatři v tom, že by se děti mohly nachladit. V České republice existuje spousta kurzů plavání už pro ty nejmenší děti.
celý článek komentářů (0)

Náročná dovolená jménem mateřská

Náročná dovolená jménem mateřskáVětšina lidí si o mateřské dovolené myslí, že to musí být pořádná nuda. Celý den zavřená doma, občas s malým miminkem na procházku. Toť vše. Že tomu ale tak není, by mohla potvrdit každá žena, která strávila tři roky se svým malým zlatíčkem. Přebalování, kojení, uspávání, kolébání, převlékání, vyvařování dudlíků, praní, žehlení, koupání a ponocování s miminkem se jistě nedá nazvat nudou.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.