Jsou dětské capáčky pouze módním doplňkem?

Jsou dětské capáčky pouze módním doplňkem?

Při pohledu na děti, jejichž nožky zdobí nápadité a originální capáčky nejrůznějších barev a motivů si každý nejspíše pomyslí, že jde pouze o módní šílenství maminek, které chtějí mít to nejkrásnější a nejstylovější miminko. Je sice pravda, že za dětmi, jež mají sladěný outfit do nejmenšího detailu, se otočí nejedna žena, avšak některé kousky dětského oblečení mají i jiné opodstatnění, než pouze zdobit. Řeč je právě o capáčcích, které jsou pro děti přínosné zejména díky podpoře správného vývoje nohy.

více

Když miminko pláče

Když miminko pláčeZvláště novopečetěné matky mají problém rozpoznat, proč dítě pláče. Jedná se snad o něco závažného? Je to hlad, bolest, úzkost nebo něco jiného? Matka se zpravidla pak o své dítě začne strachovat a novorozenec, vnímající snad ještě jako pozůstatek pupeční šňůry velice bystře každý psychický záchvěv matčiny osobnosti, začíná křičet ještě usilovněji. Co s tím?
celý článek komentářů (0)

Dětské autosedačky

Dětské autosedačkyPři autonehodách zbytečně umírají děti. Nejvíce jich v takovýchto případech zemře ne jako chodec či cyklista, ale umírají právě v autě. Mohou za to buď nekvalitní autosedačky, chyby při jejich používání nebo jejich úplná absence. Jak a na základě jakých kritérií tedy vybrat správnou a kvalitní autosedačku pro úplnou bezpečnost vašeho dítěte?
celý článek komentářů (0)

Moderní látkové pleny

Moderní látkové plenyAno, nezdá se vám to, čas jako by se na chvíli zastavil a pak nabral opačný směr. Látkové pleny používaly naše babičky a teď opět přicházejí do módy. Znovu se zdůrazňují jejich výhody oproti plenám umělým. K těm patří nejen to, že ušetříte přírodu od hromad plen jednorázových, že látkové pleny vás budou stát méně, ale hlavně uděláte něco pro zdraví svého miminka. Umělé plenky jsou neprodyšné, kůže v nich nemůže pořádně dýchat, vysušují ji a zadeček se zapařuje. To vše je s látkovými plenami pryč!
celý článek komentářů (0)

Chůva! Ano nebo ne?

Chůva! Ano nebo ne?
V posledních letech přibývá případů, kdy pracující rodiče najímají k dětem chůvy. Ženy chtějí budovat kariéru a s tím souvisí nástup do práce co nejdříve po mateřské dovolené. Co dělat s malými špunty, když babičky nemají čas denně? Uvažovali jste někdy o praktickém a jednoduchém řešení, totiž najít si k dětem profesionální pečovatelku? V následujících řádcích se dočtete, proč byste si měli chůvu pořídit a v čem vám může pomoci.
celý článek komentářů (0)

Výběr jména dítěte podle kalendáře

Výběr jména dítěte podle kalendářePřipadá vám, že jsou v českém kalendáři směšná a archaická jména? Neušlo vám, jak málo je v něm jmen, která byste mohli dát svým dětem, aniž byste riskovali, že budou do konce života terčem posměchu? Výběr dobrého křestního jména je jedna z nejdůležitějších věcí, které svému dítěti dáte do vínku. Narozdíl od dudlíku nebo dupaček s ním totiž zůstane celý život.
celý článek komentářů (2)

Jméno potomka: privilegium rodičů nebo noční můra?

Jméno potomka: privilegium rodičů nebo noční můra?Výběr jména pro dítě se většinou považuje za privilegium rodičů. To, že ale úkol není nikterak lehký a často představuje obtížnou věc, nakonec zjistí každý, kdo se s pojmenovaním potomka musel potýkat. Proto je důležité vědět, kde se při výběru jmen pro dítě inspirovat. Jednu z takových inspirací představují statistiky Českého statistického úřadu, které vydává v lednu každého roku.
celý článek komentářů (0)

Co se v mládí naučíš... aneb Cizí jazyky pro nejmenší

Co se v mládí naučíš... aneb Cizí jazyky pro nejmenší
Valná většina rodičů směřuje dítě ke studiu cizích jazyků – angličtiny, němčiny, španělštiny a jiných. S výukou prvního cizího jazyka se děti zpravidla setkávají na prvním stupni základní školy, tedy poté, co zvládnou základy svého mateřského jazyka. Mimoto existují různé jazykové kurzy nebo školky, kde se děti zábavnou formou učí jazyk (většinou anglický) již od předškolního věku. Věděla jste ale, že své dítě můžete seznámit se základy jazyka již mnohem dříve? Existují metody, které učí miminka cizí jazyk dokonce již od tří měsíců věku! Dochází tak ke stírání rozdílů mezi dětmi z bilingvních rodin a dětmi z rodin, kde oba rodiče mluví stejným jazykem.
celý článek komentářů (1)

Baby café – nový fenomén

Baby café – nový fenomén

Nejedna maminka si během své mateřské dovolené jistě posteskla, že jí chybí kavárna, kde by se sešla se svými přáteli a probrala všemožné novinky ze svého života. A nejedna maminka si také jistě spočítala, že aby mohla své oblíbené místo opět navštívit, bude si muset pár let počkat, až jí její špunt trochu povyroste, aby mohl zůstat doma třeba s prarodiči či paní na hlídání.

celý článek komentářů (2)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.