Jak dosáhnout povedené svatby?

30.8.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Jak dosáhnout povedené svatby?

Svatba je z organizačního hlediska velice náročná akce. Nepropadejte svatebnímu shonu a snažte se stále myslet na to, že je to Váš velký den, který si musíte užít a ne ho ve stresu protrpět. Na druhou stranu je hezké, když se svatba povede, všechno klape, hosté jsou spokojeni, jídlo je dobré a svatební den nekazí zbytečné prostoje a nedostatky. Dáme Vám pár rad, jak dosáhnout povedené a pohodové svatby.

 

Před svatbou

Na mnoho věcí se můžete připravit už před svatbou a zabránit tak zbytečným a nepříjemným situacím. Chaosu během svatebního dne zabráníte pomocí svatebního webu.

Svatební web je jednoduchý a ideální způsob jak zorganizovat svatební hosty. Můžete na něj například umístit dotazník, který při vstupu na web svatebčané vyplní. Díky dotazníku si můžete přehledně ujasnit, kolik hostů dorazí, kdo koho přivede s sebou, kdo bude potřebovat odvoz nebo například kdo má speciální alergie nebo požadavky na jídlo apod.

Dále můžete na svém svatebním webu představit rodiče ženicha a nevěsty, svědky, družičky a další významné a nepostradatelné osoby svatebního dne. Díky tomu bude každý vědět, kdo je kdo a případně bude i vědět na koho se obrátit, bude-li něco potřebovat. Prostřednictvím webu můžete úkolovat družičky a svědky, přehledně rozdělovat úkoly, o které je žádáte.

Elegantně se pomocí webu dají řešit i svatební dary. Na web můžete napsat svá přání nebo dokonce uspořádat vybírání peněz s vtipem. Svatebčané mohou například kupovat teplé moře na vaší svatební dovolené nebo krásný východ slunce apod., a tím se vybírání peněz jako svatebního daru nestane jen strohým přispíváním na účet… Svatební web můžete využít na cokoli, co je potřeba zorganizovat a hodně vám pomůže. Je dobré zde například napsat průběh svatebního dne, aby hosté věděli, na co se mohou těšit a jak bude den probíhat a co je čeká.

Váš velký den

Ideální je, když si objednáte svatebního koordinátora, který za vás vše zorganizuje a o svatebním dni budete tak mít jediný úkol, být krásná, milá a veselá. Ne vždy je to však z finančních důvodů možné, a proto je dobré požádat o pomoc kamarádky, tedy družičky a svědkyně, které budou mít přesně rozdělené úkoly. Přátelé to pro vás jistě rádi udělají.

O svatebním dnu se snažte předejít jedné nepříjemnosti, zabraňte tomu, aby vaši hosté museli dlouho čekat. Nic nedokáže tak zkazit atmosféru jako zdlouhavé přesuny a čekání. Po obřadu se většina novomanželů fotografuje. Pokud však chcete mít mnoho krásných fotek, což zabere nějaký čas, zařiďte nejprve program pro své hosty a nenuťte je čekat na chodníku před radnicí či kostelem.

Ideální je dopravit hosty na hostinu, poobědvat s nimi, a pak, když už jsou svatebčané najezení a spokojení, je na chvíli opustit a jet se fotografovat. To už bez vás hosté určitě chvíli vydrží, zabaví se sami, budou-li už na místě oslavy a budou-li mít k dispozici toalety a občerstvení. Po svatební hostině a fotografování nechte zábavu volně plynout, ale měli byste v průběhu večera přijít ještě s něčím zajímavým, aby se zábava oživila a večer se zpestřil. Krásný a velice milý je ohňostroj. Nechcete-li ho zařizovat, připravte alespoň nějakou svatební hru. Nebo se spíše domluvte s někým, kdo ji zorganizuje. Svatební hry nejsou žádný zázrak, ale po několika hodinách v jednom sále to hosté určitě ocení jako milé zpestření večera.

Vyplatí se nepodceňovat několik věcí. Zaprvé tedy organizaci. Dále hudbu. Hudba na svatbě by měla být vždy zajištěna živou kapelou, jinak se zábava jen stěží rozjede a lidem se tolik nechce tancovat, když se hudba line jen z rádia…Dále se zaměřte na dort. Dort musí být skvělý! Všichni se na něj těší a zároveň počítají s tím, že nebude moc dobrý, jak to u načančaných svatebních dortů někdy bývá. Překvapte je a raději než třípatrový na pohled krásný dort zařiďte něco skutečně výborného, nejlépe z nějaké domácí poctivé cukrárny, která se vám již osvědčila.

TIP: Inspirace na svatbu od Anthony’s London  

Svatební etiketa

Měli byste vědět:

Existuje několik typů svatebních oznámení. S pozváním na hostinu. Bez pozvání na hostinu. Oznámení o sňatku, které se posílá dodatečně. Jasně a zřetelně od sebe tato oznámení, zejména dvě prvně zmíněná, oddělte, ať je skutečně jasné, kdo je a kdo není pozván na hostinu! Rozesílají se nejpozději 14 dní před obřadem.

Svatební kytici by měl obstarávat ženich a měla by být z bílých květů. Stejně tak ženich obstarává i prstýnky. Svatební hostinu by měli podle etikety organizovat nevěsta a její rodiče a nápoje na hostině vybírat ženich a jeho rodina. Během svatby by si měl někdo z hostů připravit přípitek, zpravidla to bývá jeden ze svědků.Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.