Mužské fantazie – v čem se liší od ženských?

4.4.2009 | autor:

Mužské fantazie – v čem se liší od ženských?

V sexu máme každý nějaké fantazie, o něčem sníme. Asi pro vás nebude žádným tajemstvím, že sexuální fantazie žen a mužů se v lecčem liší. Zatímco ženy dávají přednost emotivní podmětům, vůním a hmatu, muži si potřebují představu vizualizovat. Pojďte se tedy s námi podívat, o čem muži sní a jaké sexuální představy se jim prohánějí hlavou během pracovní porady.

Představy jsou projevem zdravé sexuality

Řada sexuologů se shoduje na tom, že sexuální fantazie jsou podstatnou částí zdravé lidské sexuality. Erotické představy slouží k obohacení sexuálního vzrušení, ke zintenzivnění prožitku při masturbaci nebo také ke zpříjemnění nudné chvíle (například při jízdě autobusem nebo při již zmíněné pracovní poradě) – říkáme tomu „denní snění“.

Zároveň si (nejen) na příkladu sexuálních fantazií můžeme demonstrovat rozdíl mezi muži a ženami. Ve světě panuje všeobecná představa, že muži na sex myslí častěji, masturbují častěji a tím pádem i častěji sexuálně fantazírují. Možná je to pravda, možná ne, mnohé také záleží na každém konkrétním jedinci. Každopádně v jednom z posledních průzkumů na toto téma bylo dokázáno, že muži myslí na sex zhruba každé tři minuty, zatímco ženy co dvacet minut. Podle odborníků je to způsobeno především nízkou hladinou testosteronu u žen a naopak jeho vysokými hodnotami u osob mužského pohlaví.

Mužské fantazie? Klasika!

Hitparáda mužských erotických fantazií není nijak překvapivá. Asi vás nepřekvapí, že přední příčky obsazuje klasika jako sex ve třech (se dvěma ženami samozřejmě), pozorování hrátek dvou žen, sex na zakázaných místech a na veřejných prostranstvích, divoký sex s exotickou cizinkou nebo dovádění s ženou v uniformě.

Muži versus ženy

Mužské erotické představy se od ženských liší, stejně jako celkový projev sexuality obou pohlaví není stejný. Pro muže je obecně velmi důležité fyzično. Mužská sexualita je více biologicky založená, na rozdíl od ženské (ta je spíše citová, emocionální). Muž si například při masturbaci představuje přímo tělesný kontakt s danou osobou (například sex s celebritou, partnerkou atd.), ženě se v hlavě během sebeuspokojování odvíjí složitější příběh, nejlépe se zápletkou.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: herr mikes Neregistrovaný | 2009-04-05 21:16:36
Und wo ist die Hitparáda ženských erotických fantazií?
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.