Sex zlepšuje náladu … a nejen to!

16.4.2009 | autor:

Sex zlepšuje náladu … a nejen to!

Jistě se shodneme, že sex je mimořádně prospěšný v mnoha oblastech. Věděli jste ale, že vám kromě úžasného orgastického zážitku může přinést i pozitiva v ostatních oblastech života? Že ne? Tak honem čtěte dál!

Co jste možná nevěděli, že sex může kromě skvělého potěšení také „léčit“ různé problémy a neduhy. Ložnice je ideálním místem pro prevenci mnoha onemocnění a trablů. Pravidelná sexuální aktivita totiž zvyšuje odolnost lidského organismu, podporuje imunitní systém a co víc – omlazuje

Sex jako všelék!

Samozřejmě se asi všichni shodneme, že sex je jedním ze základních stavebních kamenů správně fungujícího vztahu. Pravidelné milování utužuje partnerský vztah, vytváří prostředí intimity a důvěry. Mimoto snižují ložnicové hrátky riziko kardiovaskulárních chorob, a to zejména u mužů. Častým orgasmem se tak vyhnete infarktu. Ženy naopak potěší omlazující účinky sexu – díky vyššímu prokrvení pokožky tak pomáhá milování vyhlazovat vrásky, očišťovat pokožku, zlepšovat kvalitu vlasů a dokonce upravovat hladinu hormonů v období menopauzy.  Dále vás jistě potěší, že sex vás udrží v kondici, a co víc, můžete díky němu i hubnout. Intenzivním milováním můžete spálit okolo dvou stovek kalorií, což se rovná například čokoládové tyčince! Díky fyzické námaze a zrychlenému dýchání navíc trénujete plíce i břišní svaly. Podle jednotlivých pozic také můžete procvičit a zpevnit určité partie, především bříško a stehna.

Možná se budete divit i jednomu z naposledy objevených pozitivních účinků sexu. Pravidelné ložnicové hrátky totiž zlepšují čichové schopnosti a dokonce pozitivně ovlivňují kvalitu zubů.

Sex může v neposlední řadě fungovat jako skvělé antidepresivum a zlepšovač nálady. Endorfiny vylučované během milování mohou dokonce utišit některé bolesti, například migrénu nebo bolest hlavy. Mnohé průzkumy dokázaly, že lidé trpící nedostatkem sexu jsou náchylnější k záchvatům vzteku, depresi a dokonce k paranoii. Vyskytuje se u nich také značně nižší sebevědomí. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.