Svatý Valentýn - slavit či neslavit?

11.2.2009 | autor:

Svatý Valentýn - slavit či neslavit?

Začátkem února vtrhla do obchodů a hypermarketů další vlna „sváteční nálady“, tentokrát té valentýnské. Obchodníci udělali v posledních letech ze svátku všech zamilovaných obrovský byznys a také proto je velmi rozšířený názor, že svatý Valentýn jako svátek zamilovaných je jen otřepanou americkou komercí. Na druhou stranu, kdy jindy ukázat svému miláčkovi, že ho máte ráda a že vám na něm záleží. Ano, lásku by měl člověk dávat najevo každý den, ale realita všedního života je jiná. Proto proč si nevyznat vzájemné city při speciální příležitosti k tomu stvořené?

Domluva je důležitá

V prvé řadě je nutno říci, že ne všichni z nás Valentýna slaví, především z důvodů výše uvedených. Proto jste-li se svým partnerem teprve kratší dobu a máte před sebou první společný čtrnáctý únor, zeptejte se ho ze všeho nejdříve na jeho názor ohledně dne zamilovaných. Pokud vám drahý odpoví, že ho "ani nehne" pokračovat v umělé tradici plné plyšáků a svíček, nezoufejte a zkuste navrhnout alespoň společnou večeři nebo kino. Naopak pokud váš miláček s oslavou Valentýna souhlasí, můžete vesele plánovat, čím mu uděláte radost.

Jak na valentýnského mrzouta

Hezký večer spolu si můžete užít i v případě, že váš milovaný svátek zamilovaných neslaví. Na výčitky zde není místo, ostatně každý má právo na svůj vlastní názor – proto partnera nenuťte do něčeho, co nechce, a místo toho navrhněte alternativní plán – uvařte večeři nebo si společně zajděte do restaurace, pobavte se u filmu nebo u společenských her nad sklenkou vína. Jde přeci o to strávit čas spolu a k tomu Valentýna přece nutně nepotřebujete.

Večer pro nezadané

A rada pro ty, co jsou single? Udělejte si odpoledne sama pro sebe. Zajděte si na manikúru, ke kadeřnici, do masážního salonu. Zkrátka užijte si to a relaxujte. Věnujte čas sama sobě, zasloužíte si to! Večer vyrazte ven s přáteli, podívejte se na hezký film, zajděte společně na jídlo nebo třeba na bowling či na party. Nenechte si za žádnou cenu zkazit náladu cukrujícími páry. Vždyť je to den jako každý jiný, tak si ho krásně užijte a udělejte si něčím radost!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.