Zvídaví a aktivní - babička a dědeček nového milénia

23.2.2011 | autor:

Zvídaví a aktivní - babička a dědeček nového milénia

Iphone, Skype, internet banking, tai-či, nordic walking a jiné. Taky se vám z množství cizích názvů a slov, kterým ani za mák nerozumíte, motá hlava? Svět se rok od roku rapidně proměňuje a možná si často říkáte, že pro vás už tohle všechno není. Že je lepší přenechat nové věci mladším. Opak je však pravdou! Čtěte, jak využít moderní počítačovou a globalizovanou dobu ke spokojenějšímu a aktivnímu životu bez nutnosti rázných změn. 

Ozvláštněte si stereotypy!

Máte rádi svou rutinu a na každodenním stereotypu nevidíte nic špatného. Koneckonců proč také, své hektické období a honění se za kariérou či obstaráváním domácnosti už máte za sebou. Oceňujete svůj klid, polední telenovely, kafíčko s přítelkyněmi nebo partii karet v hospodě.

Zažité a oblíbené zvyklosti vám samozřejmě nikdo nebere, ale proč nevyzkoušet sem tam nějaké ozvláštnění zaběhlé rutiny? Odchod do důchodu totiž rozhodně neznamená, že byste měli nechat svou šedou kúru mozkovou rezignovat. Naopak! Budete překvapeni, kolik nových věcí se můžete naučit bez přílišné snahy – a s úsměvem na tváři jako odměnou!

Aktivity pro seniory

Nikdo po vás samozřejmě nechce držet krok s bleskovým technologickým pokrokem, ostatně sledovat všechny novinky a modernismy nezvládá ani většina o desetiletí mladších jedinců. Některé z trendů nového milénia můžete však stojí za vyzkoušení. Chválí vás široké rodinné osazenstvo za výtečné kulinářské speciality? Vyrazte jim při příští návštěvě dech exotickými thajskými nebo středomořskými dobrotami, které jste vykoukali na internetu či procvičili na kurzech vaření pro pokročilé. Chodíte rádi na dlouhé procházky přírodou? Přiberte si na cestu speciální sportovní hůlky na nordic walking (sportovní chůzi) a uvidíte, že vás ve zdravém životním stylu ráda napodobí i dcera s manželem.

A co takhle zvýšit svou počítačovou gramotnost pro skypování (telefonování přes internet) a emailování s vnoučaty? Posilování rodinného pouta jde opravdu i virtuální cestou, a zadarmo. Při zimních plískanicích oceníte pohodlnou možnost nákupu vánočních dárků přes internet či projíždění nabídek cestovních kanceláří pro letní dovolenou za nejlepší cenu. Otevřete své dveře novým nápadům a uvidíte, jak spokojeně budete s celou rodinou prožívat své stáří.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.