Hubněte pod dohledem odborníka

2.4.2009 | autor:

Hubněte pod dohledem odborníka

Zkoušíte každé jaro shodit pár kilo nabraných přes zimu a snažíte se zpevnit si pneumatiku, která za těch několik měsíců strávených ve svetrech vyrostla okolo vašeho pasu? A po několika týdnech entusiastického dodržování dietního jídelníčku a dření v posilovně se vzdáváte a vracíte ke starým stravovacím návykům a plné ledničce? Zkuste to tentokrát jinak – s pomocí odborníka!

Fundovaný specialista

Hubnutí pod dohledem odborníka má pro vás hned několik výhod. Za prvé si můžete být jisti, že člověk, který vystudoval medicínu nebo vysokou školu se zaměřením na sport a nutriční výživu, který má již jistou praxi a své vzdělání v oboru si neustále doplňuje o nové poznatky a informace, a který má poměrně stálou a rozmanitou klientelu, je na oblast hubnutí specializovanější než vy. Jistě říkáte si, že víte o hubnutí snad už úplně všechno, vyzkoušeli jste kde co a můžete nutričnímu specialistovi zdatně konkurovat. Přesto nezkoušejte odborníkovi na zdravou stravu fušovat do řemesla a nechte si od dotyčného poradit. Na rozdíl od vás má relevantní informace a dlouholetou praxi.

Odborné vedení vám tak pomůže odhalit chyby, které jste ve svém dietním stravování dosud dělali a o kterých možná ani nevíte. Společně se tak naučíte zvládat svůj jídelníček a každodenní trable spojené s hubnutím a udržováním váhy.

Individuální přístup

Jednou z neoddiskutovatelných výhod hubnutí pod dohledem specialisty je individuální přístup, který často chybí při redukci váhy v různých kurzech či při čerpání informací z knih a internetu. Každý z nás je jiný a tak i logicky naše těla fungují odlišně. Co zabírá na kolegyni z druhého patra nebo souseda, nemusí být nutně korunováno úspěchem u vás. Odborník na hubnutí se při sestavování jídelníčku a cvičebního plánu zaměří na vaše individuální potřeby, na váš životní styl, vaše zvyky a chutě. Není nic horšího než dodržovat univerzální jídelníček, ze kterého vám většina pokrmů nijak extra nechutná. Takové trýznění můžete vydržet maximálně pár týdnů, vězte však, že pro dlouhodobé dodržování není takový jídelníček vhodný. Stejně byste se brzy vrátili ke starým stravovacím návykům a svým oblíbeným jídlům. Proto pokud nevydržíte bez čokolády nebo topinek, domluvte se s vaším pomocníkem na občasném zařazování oblíbené pochoutky do dietní stravy. Nebudete tak mít pocit, že si něco zakazujete a dodržování zdravé životosprávy vám půjde mnohem jednodušeji.

Žádné podvádění

Další velkou výhodou je pravidelnost jednotlivých sezení. Pokud si totiž dáte za cíl zhubnout do léta deset kilo, budete neustále začátek hubnutí odkládat na další a další týdny s tím, že času máte přeci dost a najednou si uvědomíte, že dovolená je za dveřmi a vy jste ve svém snažení vůbec nepokročili. Naopak pravidelné návštěvy nutričního specialisty společně s pravidelným vážením a měřením na vás mohou zafungovat jako jakýsi pomyslný bič. Určitě se na večírku u kamarádky nepřejíte k prasknutí když víte, že vás následující den čeká návštěva osoby, která dohlíží na shazování vaší nadváhy.

Motivace je nejdůležitější

Poslední, avšak neméně důležitou, výhodou hubnutí pod dohledem osobníma je nezbytná motivace. Máte-li silnou vůli, pak oplýváte při hubnutí velkou výhodou oproti jedincům, kteří se lehko vzdávají, přesto vám hubnutí bez pořádné dávky motivace půjde velmi ztěžka. Hubnutí je zkrátka běh na dlouhou trať, proto každý potřebujeme jednou za čas pořádnou dávku motivace a síly pro pokračování na cestě k úspěchu.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.