Novoroční očista

31.12.2008 | autor:

Novoroční očista

Patřilo ozdravění jídelníčku či přímo redukce hmotnosti mezi vaše novoroční předsevzetí? Chcete dát sbohem těm dvěma třem kilům, které jste během Vánoc nabrali? Nebo máte po vánočních svátcích pocit, že potřebujete zažívacímu ústrojí trošku odlehčit? Ve všech případech může být ideálním startem novoroční detox. Co si pod tímto slovem představit? Především pročištění těla od škodlivých látek, ozdravení organismu a případné nastartování procesu hubnutí.

Novoroční očistu můžeme provést různými způsoby. Základem však vždy bude ozdravení a odlehčení jídelníčku a v ideálním případě také doprovodné wellness a kosmetické procedury. Ty však nejsou podmínkou.

Je pak již jen na nás, jakou formu detoxikace zvolíme. Ideální je pití ovocných nebo zeleninových šťáv, popřípadě tzv. ovocné a zeleninové dny. Vyzkoušet také můžeme rýžovou či bramborovou dietu. Mějte na paměti, že ideální očista by měla trvat minimálně dva dny, maximálně však jen týden. Delší období s redukovaným množstvím přijímané potravy by mělo špatný vliv na naše zdraví. Po ukončení kúry bychom měli na množství jídla přidávat jen pozvolna. Novoroční očista tak může být i ideálním startem pro celkové ozdravení jídelníčku či hubnutí.

Co k jídlu?

Výběru jídla během detoxu věnujte zvýšenou pozornost. Ideální jsou všechny druhy zeleniny; zejména listová zelenina, brokolice, chřest, artyčoky. Jednoznačně omezte výrobky živočišného původu. Bílkoviny získáte ze sóji a sójových výrobků, vitamin C a sacharidy vám dodají brambory nebo pšeničné klíčky. U ovoce vybírejte méně sladší druhy. Slaďte medem. Skvělé detoxikační účinky mají například brusinky. Myslete na to, že základem očisty je zejména zbavení organismu jedů a toxických látek. Dbejte proto na dostatečný a pravidelný pitný režim, aby se měly škodlivé látky jak odplavovat.

Skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu jsou pravidelné návštěvy sauny nebo masážního salonu. Vyzkoušet můžete také různé drenážní nebo anticelulidové kúry. Po několika dnech se budete cítit lehčí a jako znovuzrození.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.