Objevte krásy Českého Krumlova

14.5.2013 | autor: Marie Baxová

Objevte krásy Českého Krumlova

Lámete si hlavu, kam vyrazit v neděli na výlet? A co se vydat do jednoho z nejkrásnějšího města u nás,  Českého Krumlova. Města dýchajícího na každém kroku historií.

Český Krumlov je významné turistické centrum jižních Čech. Městem protéká řeka Vltava, která lemuje středověké centrum. Díky svým historickým klenotům se stalo ruku 1963 památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Po vymření větve Vítkovců, převzal roku 1302 nadvládu nad Krumlovem rod Rožmberků, kteří se sem přesídlili z hradu Rožmberk a postavili zde hrad, tyčící se nad řekou Vltavou. Za vlády tohoto rodu, vzniklo ve městě velmi mnoho současných gotických a renesančních památek. Až za působení Petra Voka, vzniklo z chladného hradu příjemné zámecké sídlo. Bohužel jeho velké dluhy ho dohnali k tomu ,aby zámek v roce 1601 prodal císaři Rudolfu II.

Zámek Český Krumlov již započal sezonu a vy se můžete vypravit po stopách historie. Za zmínku určitě stojí zámecké barokní divadlo s kompletním vybavením dekorací a kostýmů, velkolepá zámecká zahrada s otáčivým divadlem a vyhlídkový ochoz zámecké věže, ze kterého je krásný výhled na celé město.

Toto město se jistě nepyšní jen svým zámkem. Navštívit můžete stálou expozici rakouského výtvarníka Egona Schieleho. Milovníky historie jistě zaujme muzeum útrpného práva nebo muzeum voskových figurýn, vystavující významné historické i současné osobnosti.

Město láká i svými malými hospůdkami s vynikajícím jídlem a pitím. Na své si rozhodně přijdou milovníci ryb a piva. Toto město se stalo i stálou zastávkou vodáckých turistů. V nabídce je několik kempů, včetně půjčoven lodí a potřebného vybavení.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.