Péče o pejsky v létě o prázdninách

19.7.2013 | autor: Marie Baxová

Péče o pejsky v létě o prázdninách

O své čtyřnohé miláčky se musíte starat po celý rok, v létě to však platí dvojnásob. Aby byli vaši mazlíčci spokojení, věnujte jim proto následnou péči.

Pozor na přehřátí

Nezapomínejte, že i pejskovi je v létě horko. Pokud máte zahrádku, měl by mít i své místečko ve stínu, kde by se mohl zchladit. V bytě často větrejte. Úplně nemístné je nechávat pejska v autě, které se vlivem horka mění v past.

Jděte s pejskem na procházku kolem řeky nebo rybníka, uvidíte jak se sám půjde osvěžit do vody. Samozřejmostí je vždy čerstvá voda, stále k dispozici.

Péče o tlapky a drápky

Pejsky jistě potěšíte procházkou i za velkého horka, ale raději zvažte, kam se půjdete projít. I když mají psi na tlapách silnější kůži, procházka po rozžhavených chodnících jim jistě neudělá dobře, ba naopak, jim může spálit bříška tlapek. Volte raději venčení na louce či lese, nebo si nechte procházku až na večer.

Jestliže má pejsek dostatek pohybu venku, drápky se obrušují přirozeně. Jestliže ne, pak je zapotřebí je každé tři měsíce zastřihovat speciálními kleštičkami. Pokud si s tím nevíte rady, požádejte veterináře.

Klíšťata a blechy

V teplých a dusných létech je klíšťat jak máku, a váš pejsek si jistě rád zaběhne i do vysoké trávy. Pravidelná kontrola po procházce je nutná. Nejen že pejska kůže svědí, ale po nasáknutí se klíště pustí a vy ho budete mít doma. Obojky a různé vodičky proti klíšťatům jsou jistě dobrá věc, klíště se nepřisaje, ale třeba jen leze v chlupech.

Když se pejsek otřepe, může vám pak lézt po koberci.

To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou. Známá věc, ale ne pravdivá. Blechy od psa mohou skočit i na vás. Pokud váš pejsek má blechy, můžete je samy vychytat, použít speciální šampóny nebo spreje, které je usmrtí a zabrání i opětovnému zablešení.

Péče o srst

Nezáleží na tom, jestli máte psa výstavního nebo jako svého miláčka, vždy je nutné věnovat se jeho srsti. Nejenže je to pejskovi příjemné a vypadá pak dobře, ale zároveň tak kontrolujete již zmíněné blechy a klíšťata.

Ještě před začátkem léta se většině psů mění srst a línají. Potřeba je pravidelné vyčesávání. Pejsci s delší srstí si často zamotají do chlupů větvičky, listí a jehličí. Je zapotřebí vše pravidelně odstraňovat. Nikdy jim nečistoty neškubejte. Pokud nejdou vyčesat, použijte nůžky.

Pejsky je zapotřebí i pravidelně koupat, ale ne zas příliš často, jinak ztrácí přirozený pach a vysušuje se jim kůže. Koupejte spíše podle potřeby. Šampón důkladně vypláchněte, zbytky mýdla by je na kůži mohl svědět. Na závěr můžete použít i kondicionér pro pejsky, po kterém se jim bude krásně lesknout srst.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.