Nevzhledné kruhy pod očima. Skoncujte s nimi!

6.11.2013 | autor: Marie Baxová

Nevzhledné kruhy pod očima. Skoncujte s nimi!

Nevyspání, stres, špatná péče o pleť, genetika, nezdraví způsob života, to vše může mít za následek, tmavé kruhy pod očima, které stejně jako u žen tak i u mužů nevypadají pěkně a tvář působí velmi unaveně. Co ale s tím?

Proč se kruhy vytvářejí?

Kůže kolem očí je nejslabší na celém těle. V případě špatného prokrvení, kůže kolem očí ztmavne. Nastává otázka, proč ke špatnému prokrvení dochází. Nejčastější příčinou je nedostatek železa, který může způsobovat anémii a tím i nedostatečné prokrvení. Někdy může dojít i ke špatné funkci jater, které tělo vydává signálem, právě kruhy pod očima. Mnohdy a nejčastější příčinou je nedostatek spánku. Špatná životospráva a nedostatek tekutin tomu ještě přidají. Důležité je, pokud se vám tmavé skvrny pod očima objeví jen někdy, všimnout si po jaké události a těchto věcí se pokusit vyvarovat.

Jak tomu lze předejít?

Důležitou věcí je odpočinek a dostatek spánku. Tělo potřebuje určitou dobu na regeneraci. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na železo, jako jsou luštěniny, slunečnicová a dýňová semínka, játra nebo zvěřina. Pokud nemáte rádi játra ani semínka, doplňujte železo v tabletách. Pijte dostatečné množství vody a nepřehánějte to s kávou, která tělo odvodňuje. Pravidelně používejte krémy, které jsou určeny pouze na pokožku kolem očí.

Jak šetrně odstranit kruhy pod očima?

Když už se ráno probudíte a kruhy pod očima máte, je několik možností, jak kruhy odstranit nebo alespoň zmírnit. Zde jsou některé vyzkoušené typy:

  • Namočte 2 tampóny na pleť do studené vody, přebytečnou vody vyždímejte a dejte na 10 minut do mrazáku. Pak přiložte na oči a opět vyčkejte 10 minut.
  • Stejně můžete použít i vyluhované sáčky ze zeleného nebo heřmánkového čaje, které také vložíte do mrazáku. Do výluhů těchto čajů můžete vložit i obklad a poté přiložit na oči.
  • Stejnou službu vám prokáží i dva plátky okurky přiložené na oči.
  • Nejsnadněji kruhy zakryjete korektory, které zakoupíte v lékárně nebo v drogérii. Při výběru jeho odstínu se vždy řiďte odstínem vaší pokožky.
  • Zakoupit můžete i chladivé oční gely, které pomáhají kruhy odstranit.

Pokud nic nepomáhá a kruhy přetrvávají informujte o tom vašeho lékaře.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.