Nemám co na sebe

3.8.2013 | autor: Marie Baxová

Nemám co na sebe

Jako by jste slyšela sama sebe? Jistě, snad každá žena, která stála před svým šatníkem, tuto větu pronesla. Netrapte se, ovšem že máte co na sebe, nahá určitě nechodíte. Jen je možná na čase provětrat váš šatník a obnovit některé kousky.

 

Vytvořte si systém

První co by jste měla udělat, je rozdělit si oblečení podle období. Teď je léto, proto si nechte v šatníku pouze letní věci. Zimní oblečení vyndejte a uložte je buď do jiných skříní nebo do speciálních pytlů na oblečení, které jsou prodyšné a nepropustí prach. Začněte vytřiďovat oblečení postupně. Věci, které vám jsou nebo kousky, kterých se za žádnou cenu nechcete vzdát ponechejte. Oblečení, které jsou vám malé, jsou zašlé, žmolkaté nebo vypadají jako po vaší mladší sestře dejte pryč. Vytřiďte i spodní prádlo od kalhotek, podprsenek, silonek až po ponožky. Totéž platí i o botách. Staré a odřené tenisky, si buď ponechte na zahradu a nebo je vyhoďte. Zkontrolujte si podpatky a včas si je nechte vyměnit nebo spravit u ševce.

Naučte se kombinovat

Je docela nesmyslné mít ve skříni dvacet mikin, desatery džíny. Ponechte jen kousky, které často a rádi nosíte. Kalhoty, které jste dva roky neměli nebo do kterých si už léta přejete zhubnout dejte pryč, akorát vám zabírají místo. Ke každým kalhotám nebo sukni mějte už nakombinovanou halenku, tričko či tílko. Vyhnete se tak dlouhému přemýšlení před šatníkem, co si ke kterým kalhotám vezmete a nepotřebné oblečení tak odstraníte.

Hurá na nákupy

Pamatujte, že úspěchem není mít co nejvíce oblečení, ale způsob jak ho dokážeme nosit. Po očištění skříně se vám jistě udělalo místo na nové kousky. Nepřehánějte to však, ale nakupujte postupně. Móda a hlavně počasí se často mění. Opět nezapomínejte na dobré kombinace. Myslete hlavně na oblečení, které vám ve skříni zůstalo a hledejte k němu vhodné protějšky. Nezapomínejte na vhodné doplňky. I staré džíny umí krásně proměnit nový pásek, a obyčejnou halenku zase barevné korálky.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.